[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

تعداد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در فارس ۱۸درصد کاهش یافت، روزنامه شیراز نوین

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در استان فارس از کاهش ۱۸‌درصدی تعداد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در این استان خبرداد. علیرضا افشاری‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، در حاشیه بازدید از محل آزمون کارشناسی ارشد در دانشکده شهید باهنر شیراز اظهار داشت: امسال 33‌هزار و 457‌داوطلب در 135‌رشته امتحانی کارشناسی ارشد در استان فارس با هم به رقابت پرداختند. قائم مقام رئیس دانشگاه شیراز بیان کرد: از این تعداد حدود 20‌هزار نفر در شیراز و مابقی در پنج شهرستان شامل فسا، اقلید، لار، کازرون و جهرم در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کردند.
نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در استان فارس با بیان اینکه از تعداد کل داوطلبان شرکت‌کننده در این آزمون به‌طور تقریبی نیمی‌ آقایان و نیمی‌ خانم‌ها تشکیل می‌داند افزود: با برنامه‌ریزی صورت گرفته تلاش شد آزمون کارشناسی ارشد در این استان به بهترین نحو ممکن برگزار شود.
افشاری‌فر در مورد نحوه برگزاری آزمون در دانشکده فنی و حرفه‌ای شهید باهنر شیراز نیز خاطرنشان کرد: این دانشکده یکی از دانشکده‌های قدیمی ‌استان فارس است و در بازدیدی که صورت گرفت، حوزه‌های امتحانی بسیار منظم بوده و از شرایط فیزیکی بسیار مناسبی نیز برای داوطلبان برخوردار بود که آزمون نیز در کمال نظم و انضباط برگزار و به خوبی به سرانجام رسید که جای قدردانی از مسئولان دارد. رئیس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای استان فارس نیز اظهار داشت: آزمون کارشناسی ارشد در دانشکده شهید باهنر شیراز در دو نوبت برگزار و در مجموع بیش از دو هزار و 600 نفر در این دانشکده نسبت به ارائه آزمون اقدام کردند.
محمدجامعی افزود: دانشکده شهید باهنر به عنوان یکی از مراکز اصلی برگزاری آزمون‌های بزرگ در زمینه‌های مختلف به شمار می‌رود و همواره شاهد برگزاری آن در این دانشکده هستیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی