[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۹
  • دوره جدید

فروش نفت با اشانتیون امتیاز، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه فروش نفت در شرایط تحریم نیازمند ارائه امتیاز به کشورهای خریدار است گفت: صیانت از منافع ملی در فروش نفت به معنای جلوگیری از ایجاد بابک زنجانی‌هاست که مسئولان در بازار خاکستری باید به این مهم توجه ویژه کنند.
 علی گل‌مرادی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ایجاد بازار خاکستری برای فروش نفت گفت: با توجه به تحریم‌ها فروش نفت به‌صورت شفاف و مذاکره علنی با خریداران امکان‌پذیر نیست و این محدودیت برای کشورهای خریدار به‌دلیل تهدیدهای آمریکا و ایجاد محدودیت ازسوی آمریکا برای آن‌ها در بازارهای بین‌المللی وجود دارد.
فروش نفت در شرایط تحریم نیازمند ارائه امتیاز به کشورهای خریدار است
نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اکنون کشور در شرایط دشواری در سطح اقتصادی و بین‌المللی قرار گرفته است لذا باید فعل و انفعالات مرتبط با صادرات و واردات محصولات مختلف محرمانه بماند، ادامه داد: فروش نفت در شرایط تحریم نیازمند ارائه تسهیلات و امتیازهایی به کشورهای خریدار است تا آن‌ها به دور زدن تحریم‌ها و همراهی با ایران ترغیب شوند و باید با رعایت حال طرفین معاملات خود را انجام دهیم.
وی با تأکید بر اینکه بازار خاکستری برای فروش نفت، مسیری برای مقابله با تحریم‌های ناعادلانه و ناجوانمردانه است اضافه کرد: عنوان بازار قاچاق یا رانت در رابطه با بازار خاکستری برای فروش نفت چندان موضوعیت ندارد.
صیانت از منافع ملی در فروش نفت به معنای جلوگیری از ایجاد بابک زنجانی‌هاست
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از ایده ایجاد بازار خاکستری برای فروش نفت استقبال کرد و افزود: این مهم باید با رعایت حق و حقوق مردم و منافع کشور پیگیری شود و صیانت از منافع ملی به معنای جلوگیری از انحصار، رانت و ایجاد بابک زنجانی‌ها است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی