[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

تسریع در عملیاتی شدن طرح جامع سومین حرم اهل بیت(ع)، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی‌ فقیه در فارس خواستار تسریع در عملیاتی شدن طرح جامع سومین حرم اهل بیت(ع) به‌عنوان یک مطالبه ملی شد‌.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام یکشنبه ٢٦‌خرداد در نشست شورای هماهنگی برزگداشت دهه کرامت کشور در شیراز گفت: امروز دهه کرامت در ماه ذی‌القعده در جامعه ما جا افتاده و درون کشور استقبال خوبی از این مسئله می‌شود‌.
وی با اشاره به موضوع توسعه حرم شاهچراغ(ع) در طرح جامع این مهم را تکرار یک مطالبه به حق دانست و افزود: طرح جامع حضرت امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و شاه عبدالعظیم حسنی در تهران به‌خوبی شکل گرفته است. 
نماینده ولی‌ فقیه در فارس با بیان اینکه دسترسی زائران به این حرم‌ها و توسعه حرمین مطهر در شهرهای تهران، قم و مشهد به‌خوبی انجام شده است ادامه داد: این مهم در شیراز دیرتر و پس از سفر رهبری مطرح شده و در یک برهه زمانی شاید آرام‌تر و با پذیرش تولیت توسط آیت‌الله دستغیب، حرکت قوی‌تری شکل گرفته اما این نیاز به کمک دارد‌.
آیت‌الله دژکام عنوان کرد: ممکن است وظایف بین دستگاه‌های مختلف نظام به‌درستی تبیین نشده باشد و تصوری پیش بیاید و این‌کار زمین بماند، لذا باید با مدیریت این موضوع به سرانجام برسد‌.
وی گفت: در سفر وزیر راه و شهرسازی به شیراز، قول‌هایی داده شد اما تا عملیاتی شدن آنها، راه‌های زیادی وجود دارد‌. امام جمعه شیراز همچنین با تصریح بر اینکه طرح جامع حرم متناسب با بین‌المللی بودن کلانشهر شیراز طراحی شود گفت: اگرچه طراحی‌هایی هم انجام شده اما همکاری‌های لازم بین دستگاهی رخ نداده است‌.
آیت‌الله دژکام ادامه داد؛ توقع داریم در این نشست به این مسئله به‌عنوان یک خواسته ملی، توجه جدی شود‌.
امام جمعه خاطرنشان کرد: اگر بناست این طرح به یک کار درون شهرستانی تبدیل شود، طبیعی است که به عمق و ابعاد مسئله توجه نشود‌.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی