[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

خط و نشان برای پوشاک برند، روزنامه شیراز نوین

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: عرضه‌کنندگان پوشاک برند خارجی که طی یک ماه گذشته تذکرات لازم به آنها داده شده تا تاریخ ۳۱‌خرداد ماه جاری فرصت دارند تا نسبت به تعیین تکلیف اجناس خود اقدام نمایند.
به گزارش روابط عمومی سازمان صمت، محمدابراهیم صداقت اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل‌های صادره از سوی ستاد مرکزی مبازره با قاچاق کالا و ارز، پوشاک برند خارجی باید دارای شناسه کالا و کد رهگیری باشند.
وی با بیان اینکه این دستورالعمل‌ها مربوط به سال ۹۶ است و باید تا امسال اجرایی می‌شد گفت: به دلیل حمایت از تجار و سرمایه‌گذاران در این حوزه، به آنها مهلت داده شد تا در وهله اول فروشگاه‌هایی که برای فروش پوشاک برند مجوز رسمی ‌از مرکز اصناف وزارت صمت ندارند تابلوهایشان را جمع‌آوری کنند.
معاون بازرسی سازمان صمت ادامه داد: در گام دوم نیز به آنها برای تعیین تکلیف اجناسشان تا تاریخ ۸‌خردادماه جاری مهلت داده شد که طی جلسات برگزار شده از سوی اتاق اصناف شیراز، این مهلت تا تاریخ ۳۱‌خرداد ماه جاری تمدید شد.
صداقت تأکید کرد: مدیران فروشگاه‌های برند در استان فارس موظفند تا تاریخ یاد شده نسبت به جمع‌آوری اجناس فاقد شناسه اقدام کنند، در غیر اینصورت از اول تیرماه پوشاک و کفش موجود در این فروشگاه‌ها به عنوان کالای قاچاق از سطح بازار جمع‌آوری و بر اساس ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با متخلفان برخورد قانونی صورت می‌پذیرد.
وی تصریح کرد: چنانچه طی جمع آوری اجناس برند مشخص شود تولید داخل است و تنها لیبل برند را داشته، برای صاحب فروشگاه پرونده تخلف تقلب تشکیل و به مراجع قضایی ارسال می‌شود. به‌گفته وی این تصمیمات با هدف اجرای ماده‌۷ آیین نامه اجرایی ماده‌۱۳ و آیین نامه‌های اجرایی مرتبط مصوبه هیئت وزیران و حمایت از تولید داخلی و مصرف کنندگان ایرانی در قالب طرح ساماندهی واحدهای عرضه‌کننده پوشاک و کفش (ایرانی و خارجی) اجرا می‌شود.
بر‌پایه گفته‌های صداقت براساس دستور العمل‌های یاد شده همه تولیدکنندگان داخلی و واردکنندگان گروه کالایی پوشاک و کفش موظف به دریافت شناسه کالا از سامانه
 cid.ntsw.ir هستند. ضمن آنکه همه واحدهای عرضه کننده پوشاک برند خارجی باید برای فعالیت، گواهی نمایندگی شرکت خارجی را از مرکز اصناف و بازرگانان ایران دریافت نمایند.» 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی