[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

تولیت آستان مقدس احمدبن موسی(ع): کرامت پایه و اساس فرهنگ اسلامی است، روزنامه شیراز نوین

تولیت آستان مقدس احمدبن موسی(ع) خاطرنشان کرد: پایه و اساس فرهنگ دینی اسلامی، کرامت است که باید دست‌به‌دست هم دهیم و هرچه بیشتر از دهه کرامت بهترین استفاده کنیم‌. به گزارش ایسنا منطقه فارس، آیت‌الله سیدعلی اصغر دستغیب یکشنبه ٢٦‌خرداد در نشست شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور در شیراز با اشاره به فلسفه اختصاص یک دهه به نام دهه کرامت گفت: همه بنی‌آدم از کرامات ذاتی برخوردار هستند و مهم این است که با هدایت و استقامت که در دعا هم تعلیم شده، این داشته بالقوه را به فعلیت برسانیم‌. 
وی افزود: همگان می‌دانیم که الگوهای کرامت انسانی در شمار بزرگوارانی هستند که در رأس آنها ثامن الحجج‌، حضرت معصومه و حضرت احمد بن موسی(ع) قرار دارند که راه‌های نیل به کرامت بالفعل را نشان داده و مسیر استقامت را برای ما روشن کرده‌اند‌. آیت‌الله دستغیب با بیان اینکه یکی از آثار این دهه، اتحاد و انسجام و تبادل افکار و همکاری و هماهنگی است تا جامعه خود را به بهترین وجه از آن بهره ببرد، ابراز امیدواری کرد که مسئولیتی که به‌عهده هر‌یک از ما است به خوبی انجام شود تا به‌صورت جمعی به نتایج درخشانی برسانیم‌. 
وی با اشاره به بروز یک حرکت مبارک و یک پدیده نو و رو به رشد که عبارت است از اتحاد و انسجام تولیت‌های بقاع متبرکه و امامزادگان واجب‌التعظیم است عنوان کرد: شاهد برگزاری چند اجلاس بسیار مهم در این رابطه بوده‌ایم که اولین آن در جوار حرم امام رضا(ع) و دومین آن در کربلای معلی و سومین آن در کاظمین برگزار شد‌. 
تولیت آستان احمدی و محمدی(ص) با اشاره به معرفی حرم سوم اهل بیت(ع) گفت: قرن‌ها از زمان شهادت شاهچراغ(ع) این بارگاه نورانی می‌گذرد و همه به‌سمت و سوی این حرم مطهر بذل توجه داشته‌اند‌. 
آیت‌الله دستغیب اعلام کرد که امامزادگان واجب‌التعظیم از جمله حضرت شاهچراغ(ع) اختصاص به شهر، جامعه و طبقه خاصی ندارند بلکه فرا مرزی هستند‌. 
وی همچنین از پیشنهاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برای راه‌اندازی بین‌المللی شاهچراغ(ع) تحت عنوان امین ولایت استقبال کرد‌. تولیت آستان احمدی و محمدی(ص) ادامه داد: یکی از اقدماتی که در این آستان مبارک انجام شده، راه‌اندازی کانون شعر آیینی آستان مهر است که متعاقب آن چندین جلد کتاب شعر در‌خصوص حضرت امین ولایت توسط شعرای گرانقدر در سطح ملی و استانی گردآوری شده است‌. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی