[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

اجرای بیش از ۱۰‌هزار طرح اشتغالزایی در کشور، روزنامه شیراز نوین

معاون اقتصادی ستاد اجرائی فرمان امام (ره) خاطرنشان کرد: حدود ۱۰ هزار و ۳۵۵ طرح اشتغالزایی توسط این ستاد در کشور اجرا شده و همچنین حدود ۴۰۰ فرصت شغلی به واسطه فعالیت‌های ستاد ایجاد شده است‌.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، جواد شکرخواه شنبه ٢٦‌خرداد در آیین نمادین اهدای کالاهای اساسی به سیل‌زدگان شیراز توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ه) با اشاره به بروز سیلاب در ده استان کشور گفت: ۱۳‌هزار و ۵۰۰‌شغل برای کسانی که کسب و کار خود را در سیلاب از دست داده‌اند توسط این ستاد ایجاد شده و برخی تا پایان امسال ایجاد خواهد شد‌. وی افزود: ۳۰‌هزار بسته لوازم خانگی‌، ۱۰‌هزار رأس دام سبک‌، ۳۳‌هزار بسته لوازم تحریر و ۲۰‌هزار کمک هزینه تعمیرات مسکن از سوی این ستاد برای سیل زدگان تأمین شده است‌. 
شکرخواه گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام از گذشته مجموعه‌هایی برای مواجه با سیلاب متشکل از نهادی بعنوان بنیاد احسان، قرارگاه و مرکز فوریت‌های امدادی تشکیل داده بود تا زیرساخت‌های مورد نیاز در مواقع ضروری برای خدمات‌رسانی به آسیب‌دیدگان وجود داشته باشد‌. 
وی ادامه داد: این ستاد از ابتدای بروز سیلاب در ۱۰‌استان کشور در این مناطق حضور پیدا کرد و نخست مواد غذایی و اقلام ضروری مجموعاً به تعداد سه‌میلیون قلم جنس در اختیار آسیب دیدگان از سیلاب قرار داد‌. 
شکرخواه همچنین گفت: هزار و ۵۰۰‌گروه جهادی در سیلاب اخیر در ۱۰‌استان کشور توسط این نهاد و با هدف یاری‌رسانی به مردم ساماندهی شد‌. 
معاون اقتصادی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: در استان فارس سازماندهی گروه‌های جهادی و مردمی‌ بعد از سیلاب انجام شد که این ظرفیت سرمایه اجتماعی محسوب می‌شود که اکنون در این استان ایجاد شده و باید حفظ و در آینده نیز از آن استفاده شود‌. 
شکره‌خواه ادامه داد: امروز در استان فارس از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی‌(ره) یکهزار بسته لوازم خانگی و دو هزار بسته لوازم تحریر بین آسیب‌دیدگان توزیع و همچنین ۲۰۰ طرح اشتغالزایی برای کسانی که کسب و کار خود را در سیل از دست داده‌اند راه‌اندازی شد‌. 
او اضافه کرد: دو موضوع در اولویت این ستاد قرار دارد ابتدا بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم تدوین شده و دیگری مباحث رهبری در خصوص رونق تولید که تقارن آن با تحریم‌های ظالمانه از سوی آمریکا به مردم ما تحمیل شده است‌. 
معاون اقتصادی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اضافه کرد: در ستاد اجرایی فرمان امام راهبردی کلیدی در مناطق محروم دنبال می‌شود که ایجاد اشتغال و حمایت از بنگاه‌های اقتصادی خرد و کلان در این مناطق است‌. 
شکرخواه عنوان کرد: این ستاد هزارو ۶۰۰‌مدرسه، هزار مسجد، دارالقرآن و حسینیه، ۳۲‌هزار واحد مسکن محرومین، هزار و ۱۱۰‌پروژه مختلف و مجموعاً ۴۵‌هزار طرح مختلف با حدود ۴۲‌هزار میلیارد تومان اعتبار را در سطح کشور ایجاد کرده است‌. 
وی افزود: این ستاد در استان فارس هزار و ۲۸‌طرح اقتصادی با دو هزار و ۵۹۵‌میلیارد تومان اعتبار را اجرا کرده و یا در دست اجرا دارد و همچنین هشت هزار و ۳۵۶‌فرصت شغلی در این استان توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ایجاد شده است‌. 
معاون اقتصادی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اضافه کرد: طرح استحصال اتان پارسیان به عنوان یکی از بزرگترین طرح‌های حوزه پتروشیمی‌ کشور است که توسط این ستاد در استان فارس در حال انجام است که حدود یک میلیارد دلار سرمایه گذاری این طرح است و پیش بینی می‌شود در دهه فجر امسال به بهره برداری برسد‌. 
شکرخواه یادآور شد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در استان فارس ۱۰۱‌مدرسه‌، ۳۰‌باب مسجد و ۲۶‌‌پروژه عمرانی احداث کرده است‌. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی