[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

پرسپولیس بدون انجام مسابقه قهرمان سوپرجام شد!، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: سازمان لیگ فوتبال ایران مصوب کرد قهرمان مشترک لیگ برتر و جام حذفی به عنوان قهرمان سوپرجام کشور معرفی شود.
هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتبال ایران مصوب کرد اگر تیمی بتواند در طول یک فصل فوتبالی هم قهرمان لیگ برتر و هم قهرمان جام حذفی شود، بازی سوپرجام برگزار نخواهد شد و جام قهرمانی در سوپرجام به این تیم تعلق خواهد گرفت. بنابراین با توجه به قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر و جام حذفی فصل ۹۸-۹۷ به طور قطعی این تیم به عنوان قهرمان سوپرجام فوتبال باشگاهی کشور معرفی شد. قرار است مراسم اهدای سوپرجام به پرسپولیس قبل از آغاز رقابت‌های لیگ برتر فصل آینده برگزار شود. گفته می شود این تصمیم از آنجا گرفته شد که پرسپولیس و سپاهان در دیدارهایی که در نیمه نهایی جام حذفی و پیش از آن لیگ برتر داشتند، حاشیه‌های فراوانی را برای فوتبال و سازمان لیگ به وجود آوردند و ترس از تکرار آن اتفاقات باعث شد سازمان لیگ به فکر راهی برای بازی نکردن این دو تیم باشد.
اما نقطه ابهام این مسئله این است که طبق روال سایر کشورهای صاحب فوتبال، وقتی که یک تیم قهرمان هر دو جام قهرمانی و حذفی می شود، در دیدار سوپرجام در برابر بازنده فینال جام حذفی قرار می‌گیرد! یعنی پرسپولیس باید در سوپرجام با داماش گیلان دیدار می‌کرد که با تصمیم ناگهانی سازمان لیگ، بدون انجام مسابقه فاتح مسابقات شد.
نکته قابل تأمل دیگر هم این بود که قوانین مصوب شده باید از ابتدای فصل بعد قابلیت اجرایی داشته باشند؛ اما این بار تصمیمی به یک‌باره گرفته شد و پرسپولیسی‌ها شب خوابیدند و صبح بیدار شدند و دیدند یک جام دیگر به کلکسیون افتخاراتشان اضافه شده! تصمیمات عجیبی که فقط از آدم‌های غیرفوتبالی انتظار می رود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی