[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۲
  • دوره جدید

کشاورزی با معیشت مردم عجین شده است، روزنامه شیراز نوین

جلسه مشترکی با حضور کشاورزان پیشرو و فعالان بخش خصوصی در حوزه کشاورزی استان فارس، نمایندگان مردم فارس در مجلس و اعضای کمیسیون کشاورزی و آب مجلس شورای اسلامی در محل اتاق بازرگانی برگزار و فعالان بخش خصوصی مسایل و مشکلات خود در این بخش را مطرح کردند.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، محمد صادق حمیدیان نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی در این جلسه گفت: بخش کشاورزی 17‌درصد از سهم ارزش افزوده در تولید ناخالص داخلی استان را دارد و با یک میلیون و 500‌هزار نفر شاغل در استان عددی بزرگتر از صنعت را دارد.
وی افزود: در مجموع استان فارس با تولید حدود 11‌درصد محصولات کشاورزی در کشور پیشگام است. حمیدیان با بیان اینکه کشاورزی از جنبه اشتغال اهمیت دارد اما جنبه مهم آن معیشت است بیان کرد: در حوزه آب وضعیت مطلوبی نداریم و استان فارس رتبه اول برداشت آب از سفره‌های زیرزمینی را دارد که مطلوب نیست، عمق چاه‌ها افزایش یافته و کیفیت آب هم تحت تأثیر قرار گرفته است.
نائب رئیس اتاق بازرگانی فارس با اشاره به وضعیت مطلوب گذشته استان در کشاورزی اظهارداشت: مزارعی که بسیار خوب بودند الان یک بیابان لم یزرع شده است.
در ادامه جلسه کشاورزان و فعالان بخش کشاورزی استان فارس ونیز نمایندگان مجلس به بیان مشکلات و چالش‌های خود پرداختند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی