[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۴
  • دوره جدید

افزایش نرخ بیکاری آمریکا، روزنامه شیراز نوین

برای نخستین‌بار در سال جاری، نرخ بیکاری آمریکا افزایش یافت و به ۴‌درصد رسید. 
به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، با وجود اشتغال‌زایی بیش از حد انتظار، نرخ بیکاری آمریکا از ۳.۸‌درصد به ۴‌درصد افزایش یافت. همچنین میزان افزایش دستمزدها نیز کمتر از حدی بود که پیش‌بینی می‌شد. 
آمارهای وزارت کار آمریکا نشان می‌دهد حدود ۱۹۵‌هزار اشتغال‌زایی صورت گرفته است و دستمزد ساعتی در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل ۰.۲‌درصد بالاتر رفته است، در حالی که پیش‌بینی می‌شد این افزایش‌ها به ۰.۳‌درصد برسد. 
به دنبال انتشار این آمارهای ناامیدکننده، بازده اوراق قرضه وزارت خزانه‌داری آمریکا و دلار کاهش یافتند. با این حال نرخ بیکاری هنوز کمتر از سطح هدف‌گذاری شده بانک مرکزی آمریکا در بلندمدت است که به این بانک اجازه می‌دهد در نشست‌های بعدی خود آزادی عمل بیش‌تری برای افزایش نرخ بهره داشته باشد. 
مایکل فرولی کارشناس اقتصاد آمریکا در بانک «جی پی مورگان» در این‌باره گفت: اشتغال‌زایی خوبی صورت گرفت اما از سوی دیگر رشد دستمزدها کند بوده است. 
بخش تولید با ۳۶‌هزار اشتغال‌زایی موفق‌ترین عملکرد را در بین صنایع مختلف داشته است و پس از آن خودروسازی با ۱۲‌هزار اشتغال‌زایی در رده بعدی قرار دارد. 
نرخ مشارکت در بازار کار نشان‌دهنده بهبود چشم‌انداز کار، دستمزدها و جذب افراد بیشتر در بازارهای کار است. نرخ اشتغال نیز که از دیگر معیارهای مهم سنجش سلامت بازار کار است بدون تغییر نسبت به ماه گذشته و در سطح ۶۰.۴درصد باقی ماند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی