[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

کلاهبرداری میلیاردی به شیوه فالگیری و رمالی در فضای مجازی، روزنامه شیراز نوین

اعضای باند ۳‌نفره‌ای که از طریق شبکه‌های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام در قالب فالگیری و رمالی از هموطنان کلاهبرداری می‌کردند، توسط مأموران پلیس استان شناسایی و دستگیر شدند.
سردار نورعلی یاری اظهار داشت: در‌پی شکایت خانمی مبنی بر کلاهبرداری‌۷۵۰ میلیون ریالی یک رمال و فالگیر از وی در شبکه‌های اجتماعی، پیگیری پرونده در دستور کار پلیس فتای استان ایلام قرار گرفت.
وی افزود: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق شدند اعضای این باند را شناسایی و طی عملیاتی غافلگیرانه، به‌طور همزمان در ۲‌استان مرکزی کشور دستگیر کنند.
فرمانده انتظامی استان ایلام درباره شگرد کلاهبرداری متهمان گفت: آنان با درج و انتشار آگهی طالع‌بینی و فال‌گیری، پس از جلب و سوء‌استفاده از اعتماد قربانیان، با دادن وعده‌های دروغین از آن‌ها مبالغ زیادی پول دریافت می‌کردند.
سردار یاری با بیان این که از این باند تعداد زیادی سکه، ارز و تجهیزات رایانه‌ای و رمالی کشف شد عنوان کرد: متهمان در بازجویی‌های پلیسی به کلاهبرداری به مبلغ بیش از ۵‌میلیارد ریال از هموطنان اعتراف کردند.
این مقام ارشد انتظامی با هشدار به کاربران فضای مجازی بیان کرد: افراد سودجو، مسائل خرافاتی را به اشکال گوناگون در شبکه‌های اجتماعی رواج می‌دهند و به این طریق از اعتماد طعمه‌های خود سوء‌استفاده می‌کنند که باید هموطنان با حساسیت و آگاهی در فضای مجازی وارد شوند تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند.
سردار یاری خاطر‌نشان کرد: اخیراً کلاهبرداری مالی به روش طالع‌بینی و کف‌بینی به یکی از روش‌های مجرمان در فضای مجازی تبدیل شده است؛ از این‌رو به کاربران توصیه می‌کنم با تقویت باورهای دینی و افزایش آگاهی، راه سوء‌استفاده و سودجویی را از این کلاهبرداران گرفته و به تبلیغاتی که از طریق فضای مجازی به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود، اعتماد نکرده و فریب نخورند.
فرمانده انتظامی استان ایلام در پایان با اشاره به تحویل متهمان به مراجع قضائی گفت: از عموم مردم می‌خواهیم در صورت مشاهده جرایم رایانه‌ای مراتب را سریعاً به وب سایت پلیس فتا به آدرس
 www.cyberpolice.ir گزارش دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی