[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

در بازی‌های آسیایی «باید» نتیجه بگیریم، روزنامه شیراز نوین

سرمربی تیم ملی تکواندوی کشورمان گفت: با توجه به اینکه پتانسیل لیگ تکواندو مانند گذشته است باید در بازی‌های آسیایی اندونزی نتیجه بگیریم.
بیژن مقانلو در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در واکنش به صحبت‌هایی که مبنی بر اُفت تکواندوی ایران مطرح شده است اظهار داشت: نمی‌دانم معیار برای چنین ارزیابی چیست، اما اگر معیار کسب سکو، نتیجه و پتانسیل‌های تکواندوی ایران باشد، نتیجه همه‌چیز را مشخص خواهد کرد. همه به‌خوبی می‌دانیم موفقیت در رده‌های نونهالان، نوجوانان و رده‌های دیگر باید با موفقیت تیم بزرگسالان همراه باشد. ضمن اینکه باید ببینیم در بحث انتقال بازیکنان از رده‌های مختلف به تیم بزرگسالان چه کارهایی انجام شده است.
وی تصریح کرد: در‌حال حاضر دنیا متوجه شده است چگونه حداکثر بهره‌برداری را از پتانسیل نیروی انسانی‌اش داشته باشد و با برنامه‌ریزی و سازماندهی در چشم‌انداز خود به دنبال نتایج خوب است. ما نیز باید واقع‌گرا باشیم و به‌صورت متمرکز‌تر از نیروهای انسانی خود استفاده کنیم. موردی که در حال حاضر دیده نمی‌شود و به‌صورت پراکنده عمل می‌کنیم. نباید خودمان را گول بزنیم. باید واقع‌گرا باشیم تا موفق به کسب نتیجه  نیز شویم.
سرمربی پیشین تیم ملی تکواندو تأکید کرد: نباید در باد قهرمانی‌های گذشته بخوابیم. باید بدانیم قهرمانی با پایین آمدن از روی سکو تمام می‌شود و باید چشم‌اندازی درست برای تکرار آن داشته باشیم. به‌عنوان مثال در رشته فوتبال تیم آلمان چهار‌سال پیش در کشور برزیل موفق به برتری پرگل مقابل این تیم شد، اما در این دوره جام جهانی حتی از گروه خود صعود نکرد. این به‌معنی عدم فعالیت این کشور در چهار‌سال اخیر نبوده و حتماً دلایل دیگری داشته است که قطعاً بعد از پایان جام جهانی با آنالیز عملکرد آنها همراه خواهد بود.
مقانلو در ادامه بیان کرد: در ورزش تکواندو نیز در‌حال‌حاضر همه کشورها مشغول فعالیت هستند و قطعاً هر‌کسی از لحظات بهتر استفاده کند موفق به کسب نتایج بهتری نیز خواهد شد. ما نیز نباید تنها به دنبال تخریب باشیم و اگر از 10‌تورنمنت در یکی از مسابقات موفق به کسب نتیجه نشدیم، بخواهیم ریشه همه را بزنیم. متأسفانه در ایران می‌خواهند ریشه همه را بزنند و هر چه طرف بزرگ‌تر باشد این موضوع نیز جدی‌تر است و اصلاً به اینکه آن شخص چه افتخاراتی را کسب کرده است، توجه نمی‌کنند.
وی در‌خصوص اینکه تیم ملی تکواندو توانایی تکرار نتایج دوره گذشته بازی‌های آسیایی را خواهد داشت عنوان کرد: تیم ملی باید بتواند نتیجه بگیرد، چرا‌که در دوره گذشته اعتقاد داشتیم همه موفقیت‌ها به‌خاطر پتانسیل بالای تیم یا لیگ برتر تکواندو حاصل شده است و نقش مربی را فراموش کردیم. بعد از افتخارات اینچئون به‌گونه‌ای برخورد شد که انگار در موفقیت تیم ملی مربی هیچ‌کاره است و تنها تیم ملی به‌صورت امانت نزد ما بوده است و ما نیز وظیفه داشتیم آن را به موفقیت برسانیم.
سرمربی تیم ملی تکواندو ایران تصریح کرد: متأسفانه همه مربیان را در تکواندوی ایران با یک چوب زدیم و توجه نکردیم هر مربی تأثیرات خود را در تکواندوی ایران دارد و تنها تفاوت مربیان، میزان تأثیرگذاری آنها بوده است. باید مربیانی که تأثیر بیشتری بر تکواندوی ایران داشتند نقش پررنگ‌تری داشته باشند، چرا‌که این اتفاق باعث انگیزه سایر مربیان خواهد شد تا تلاش بیشتری داشته باشند.
مقانلو در پایان خاطر‌نشان کرد: در‌حال حاضر نیز همان پتانسیل لیگ و مربیان حضور دارند و به‌همین دلیل باید در بازی‌های آسیایی نتیجه بگیریم. متأسفانه سپاس‌گزاری و قدردانی در تکواندوی ایران فراموش شده است، اما با این حال برای تیم ملی تکواندو در اندونزی آرزوی موفقیت می‌کنم و اعتقاد دارم باید در آنجا نتیجه بگیریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی