[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

سرخابی‌ها به تصمیم‌سازمان لیگ احترام بگذارند، روزنامه شیراز نوین

هوشنگ نصیرزاده رئیس اسبق کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال، درخصوص برگزاری و یا لغو دیدار سوپرجام فوتبال ایران گفت: تیم‌های پرسپولیس و استقلال به‌عنوان قهرمان لیگ برتر و جام حذفی به تصمیمات سازمان لیگ احترام بگذارند و در سوپرجام حاضر شوند. برگزاری دیدار سوپرجام فوتبال ایران این روزها محل مناقشه تازه تیم‌های پرسپولیس و استقلال تهران با سازمان لیگ شده است و هر روز درخواست جدیدی در این خصوص از سوی یکی از این دو تیم مبنی بر لغو و یا برگزاری آن به گوش می‌رسد. نصیرزاده در این‌باره با اشاره به برنامه‌ریزی‌های سازمان لیگ برای برگزاری این دیدار به ایرنا افزود: مسئولان سازمان لیگ از مدت‌ها قبل برای برگزاری این دیدار برنامه‌ریزی و مقدمات برگزاری این دیدار را مهیا کرده‌اند. از این‌رو مسئولان تیم‌های پرسپولیس و استقلال باید بهانه‌گیری را کنار بگذارند و به قانون احترام بگذارند. وی افزود: برگزاری دیدار سوپر‌جام در اکثر نقاط دنیا مرسوم است و قهرمان لیگ و جام حذفی پیش از آغاز فصل جدید با یکدیگر دیدار می‌کنند و بهتر است باشگاه‌های فوتبال ایران نیز در آن با تمام قدرت حاضر شوند.
رئیس اسبق کمیته تدوین و مقررات فدراسیون فوتبال گفت: در کشورهای به‌نام و صاحب سبک در فوتبال، تیم‌های نامدار در یک فصل بیش از سه یا چهار بار در رقابت‌های مختلف با یکدیگر دیدار می‌کنند؛ همانند دیدارهای رودروی بارسلونا و رئال مادرید. وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه چنانچه این دیدار پیش از شروع رقابت‌های فصل آینده برگزار نشود، چه اتفاقی می‌افتد عنوان کرد: اتفاق خاصی نمی‌افتد اما به اعتبار سازمان لیگ خدشه وارد می‌شود و باشگاه‌ها با لغو برگزاری این دیدار به‌راحتی می‌توانند با دیگر تصمیمات این سازمان مخالفت کرده و آن‌را زیر پا بگذارند. سازمان لیگ حرفه‌ای فوتبال اعلام کرده است هر تیمی ‌از برگزاری دیدار سوپر‌لیگ انصراف دهد، دو‌میلیارد تومان جریمه خواهد شد.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا جریمه نقدی برای لغو این دیدار کفایت می‌کند نیز گفت: در قانون برای لغو این دیدار تنها جریمه نقدی در نظر گرفته شده است و بیش از آن نمی‌توان جریمه دیگری لحاظ کرد.برگزاری دیدار سوپرجام فوتبال ایران به سال‌1384 باز‌می‌گردد و درنخستین دوره آن تیم صبا باتری با نتیجه 4‌برصفر تیم فولاد خوزستان را شکست داد.
براساس تصمیم‌سازمان لیگ، دیدار سوپرجام بین تیم‌های استقلال و پرسپولیس روز 29‌تیر ماه در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی