[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۱
  • دوره جدید

روسیه، گورستان جام داران!، روزنامه شیراز نوین

کاظم کرمی‌- مسابقات فوتبال جام جهانی‌2018 روسیه هر‌چه به پایان نزدیک‌تر می‌شود، غیرقابل باورتر می‌شود! دنیای فوتبال قطعاً روسیه و جام جهانی‌2018 را فراموش نخواهد کرد. جایی که قتل تیم‌های مدعی از مسابقات مقدماتی آن شروع شد و تیم‌های هلند، ایتالیا، کامرون، شیلی، آمریکا و‌... به آن راه نیافتند و با شروع مرحله نهایی در روسیه نیز، تیم‌های مدعی و ستاره‌های نامدار آنان یکی پس از دیگری با جام وداع کردند و به خانه برگشتند. حذف زود هنگام آلمان و پس از آن آرژانتین و اسپانیا و پرتغال با همه ستارگان گران‌قیمت، میدان را برای تیم‌های جوان و با انگیزه باز گذاشت و هشت تیم به مرحله یک‌چهارم نهایی راه یافتند. در این مرحله نیز فرانسه جوان، تیم با تجربه و مدعی اروگوئه را حذف کرد، انگلستان با بی‌‌ادعاترین تیم تاریخ خود، سوئد را شکست داد و پس از 28سال خود را به نیمه‌نهایی رساند، شیاطین سرخ بلژیک موفق به شکست نماد فوتبال دنیا یعنی برزیل شدند و بدین ترتیب، روسیه به گورستان جام‌داران جام جهانی تبدیل شد. 
در آخرین مسابقه مرحله یک‌چهارم نهایی هم کرواسی در یک ماراتن سخت، روسیه میزبان را از پیش رو برداشت تا میزبان هم از دور رقابت‌ها کنار برود. حالا برای اولین‌بار در تاریخ، نیمه‌نهایی جام جهانی بدون حضور هیچ یک از تیم‌های آلمان، برزیل و آرژانتین برگزار می‌شود و هیچ تیم غیر اروپایی هم در آن حضور ندارند.
حالا در نیمه‌نهایی، فرانسه با گریزمان، پوگبا و امباپه به مصاف بلژیک خواهد رفت که مثلث آتشین ‌هازارد-دی بروینه و لوکاکو را در خدمت دارد. تیمی ‌که فدراسیون فوتبال بلژیک از سال 2002با سرمایه‌گذاری بر روی آن، اینک بهترین شرایط ممکن را برای تاریخ‌سازی رقم زده و به قهرمانی هم امیدوار است. به گمان علاقمندان به فوتبال، دیدار بلژیک- فرانسه می‌تواند زیباترین مسابقه این جام باشد.
در دیگر دیدار این مرحله و برای شناخت دیگر تیم فینالیست، کروات‌ها پس از افسانه داوور شوکر(آقای گل جام جهانی‌98 که حالا رئیس فدراسیون فوتبال کرواسی است) پس از دو مصاف سخت 120دقیقه‌ای مقابل دانمارک و روسیه، باید به مصاف انگلستانی برود که با «ساوت گیت» پس از 52‌سال خود را به جام قهرمانی نزدیک می‌بیند و قطعاً مصاف ستارگان کرواسی مانند مودریچ، راکیتیچ و مانژوکیچ با جوانان با انگیزه انگلیس مثل کین، لینگارد و آلی، از این مسابقه هم فوتبالی جذاب برای علاقمندان خواهد داست.
ویژگی خاص مسابقات نیمه نهایی این جام، جوانی و انگیزه بالای هر 4‌تیم حاضر در آن است. زیر در بین چهار تیم این مرحله، فقط انگلستان و فرانسه آن هم فقط یک‌بار توانسته‌اند جام را لمس کنند و دو تیم دیگر حتی حضور در فینال را هم تجربه نکرده‌اند. همچنین حضور سرمربیان جوان روی نیمکت هر چهار تیم، نوید دو مسابقه جذاب و پرهیجان را می‌دهد. 
و بالاخره نکته پایانی و دراماتیک نیمه‌نهایی امسال، حضور تیری‌هانری، اسطوره فوتبال فرانسه است که با قرار گرفتن روی نیمکت بلژیک، باید رو در روی تیم ملی کشورش قرار بگیرد!

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی