[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

کمدی سیاهِ باشگاه‌های حرفه‌ای ایران!، روزنامه شیراز نوین

وضعیت باشگاه‌های حرفه‌ای فوتبال ایران که در لیگ برتر حضور دارند بسیار بغرنج است و حالتی شبیه فیلم‌های کمدی سینما پیدا کرده است. به گزارش خبرگزاری فارس، در حالی‌که کمتر از یک‌ماه دیگر لیگ برتر فوتبال ایران آغاز می‌شود اما وضعیت برخی از باشگاه‌های لیگ برتری فوتبال ایران که باید طبق قانون حرفه‌ای باشند بسیار اسفبار است. در‌حال حاضر یک باشگاه لیگ برتر ایران تبدیل به دو باشگاه شده است! باشگاه سپیدرود طبق آنچه در رسانه‌ها منتشر می‌شود تبدیل به دو باشگاه سپیدرود و سپیدرود نوین شده و هر دو باشگاه نیز مدعی حضور در لیگ برتر هستند! این در‌حالی است که وضعیت مالکیت این باشگاه لیگ برتری هنوز به‌طور شفاف مشخص نیست و هر‌روز هم خبر می‌رسد که یک مربی سرمربیگری تیم سپیدرود را برعهده گرفته است. در سوی دیگر کشور یعنی در آذربایجان شرقی و تبریز ظاهراً دو باشگاه تبدیل به یک باشگاه شده‌اند! در واقع مالک باشگاه گسترش فولاد تبریز با خرید باشگاه تراکتورسازی وضعیت هر‌دو باشگاه را دچار ابهام کرده است زیرا طبق قوانین فوتبال حرفه‌ای یک فرد نمی‌تواند به‌طور همزمان مالک دو باشگاه باشد! اگرچه مسئولان گسترش فولاد تبریز می‌گویند در تلاش هستند که هیئت مدیره‌های دو باشگاه را از همدیگر تفکیک کنند، اما فعلاً همه‌چیز در هم است! این شرایط فوتبال ایران است که تبدیل به وضعیتی شبیه فیلم‌های کمدی سینما پیدا کرده آن هم کمدی سیاه! 
در جنوب کشور هم تیم نفت مسجدسلیمان به عنوان قهرمان به لیگ برتر صعود کرده اما سازمان لیگ مدام نامه می‌نویسد و اعلام می‌کند وضعیت مدیریت و مالکیت این باشگاه مشخص نیست و باید هر‌چه سریع‌تر قهرمان فصل گذشته لیگ دسته اول شرایط مشخصی پیدا کند تا اجازه حضور در لیگ برتر را پیدا کند. در این باشگاه هم مدام صحبت از تغییرات در کادرفنی می‌شود. 
به این ترتیب 4‌باشگاه لیگ برتری ایران در فصل آینده شرایط نامشخصی دارند. در واقع یک‌چهارم تیم‌های حرفه‌ای فوتبال ایران شرایط مطلوب و پایداری ندارند و هر‌لحظه ممکن است دچار تغییر و تحول شوند. با این شرایط به نظر می‌رسد که سهمیه ایران در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا کم شود؛ به‌خصوص اینکه اکنون کشور عراق هم وارد لیگ قهرمانان آسیا شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی