[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۵
  • دوره جدید

سخنگوی سازمان ملل: اعضای برجام به تعهدات‌شان پایبند باشند، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی سازمان ملل: 
اعضای برجام به تعهدات‌شان پایبند باشند

سخنگوی سازمان ملل مواضع دبیرکل سازمان ملل را درباره اهمیت برجام و لزوم پابندی ایران و سایر اعضای آن به تعهدات مرتبط با این توافق بیان کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی سازمان ملل، استفان دوژاریک، سخنگوی سازمان ملل در جلسه توجیهی روزانه در توضیح اینکه آیا دبیرکل سازمان ملل واکنشی به تصمیم روز گذشته ایران برای عبور از سطح تعیین شده برای تولید اورانیوم غنی‌سازی شده داشته است یا نه گفت: اگر بخواهم موضع اصولی دبیرکل را بگویم، این است که او همیشه گفته است و خواهد گفت که برجام نمود یک دستاورد بزرگ در زمینه عدم اشاعه تسلیحات هسته‌ای و دیپلماسی است. این توافق [توافق هسته‌ای] به صلح و امنیت بین‌المللی کمک کرده است. او از اظهارات سازمان انرژی اتمی ‌ایران مطلع است.
دوژاریک افزود: دبیرکل ایران را تشویق به اجرای تعهدات برجامی‌اش کرده و از تمام کشورهای سهیم [در برجام] می‌خواهد تا به تعهداتشان در این رابطه کاملاً پایبند باشند و همچنین خواستار حمایت سایر کشورهای عضو [برجام] از اجرای برجام است. وی از تمام اعضای [برجام] می‌خواهد تا از هر اقدامی‌که ممکن است به گسترش بیشتر دامنه تنش‌های موجود در منطقه منجر شود، خودداری کنند.
سخنگوی سازمان ملل در پاسخ به این سؤال که اگر ایران اقدام به نقض توافق هسته‌ای و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل کند آیا تحریم‌های [سازمان ملل] بازگردانده خواهند شد یا نه گفت: قصد نداریم پیش‌بینی کنیم که چه اتفاقی می‌افتد. برجام و قطعنامه سازوکار خود را دارند. این به شورای امنیت بستگی دارد که طبق این قطعنامه عمل کند. ما همچنین باور داریم که اعضای درگیر [در برجام] نباید کاری انجام دهند که تنش‌های بالای موجود در منطقه را بیش از این گسترش دهد. به گزارش ایسنا، بهروز کمالوندی، در جریان بازدید نمایندگان رسانه‌ها از مجتمع آب سنگین اراک گفت: از امروز شمارش معکوس برای عبور از ذخیره ۳۰۰کیلو اورانیوم غنی شده آغاز می‌شود و تا ۱۰‌روز دیگر یعنی ۲۷ ژوئن (۶تیرماه) از این سقف عبور می‌کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی