[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس: طرح حیات شبانه اجرا شود اما با لحاظ مسائل فرهنگی و امنیتی، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن موافقت مشروط با طرح حیات شبانه، خواستار بررسی دقیق ابعاد فرهنگی و امنیتی در اجرای آن شد.
جمشید جعفرپور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره ایده «حیات شبانه» ضمن اعلام تلویحی نظر مثبت خود با اجرای این طرح گفت: تصمیم‌گیری درباره اجرا یا عدم اجرای طرح حیات شبانه نیازمند بررسی‌های دقیق و کارشناسی در ابعاد فرهنگی، امنیتی و مهندسی است.
نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی به مزایای بالقوه اجرای صحیح این طرح اشاره کرد و توضیح داد: کاهش حجم ترافیک و تجمع در مراکز پرتردد، ایجاد فرصت‌های نو برای اشتغال‌زایی، فراهم‌آمدن شرایط جهت اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری در سطح شهر، کمک به توسعه گردشگری درون‌شهری و افزایش امنیت شهری در ساعات پس‌از نیمه‌شب از جمله مزایای بالقوه این طرح هستند که در‌صورت برنامه‌ریزی و مدیریت درست آن تحقق پیدا خواهند کرد.
وی در پاسخ به انتقاد از ابهامات و نقاط اشکال موجود در این ایده تأکید کرد: به همان اندازه که اجرای این طرح از مزایای بالقوه برخوردار است، عدم مدیریت دقیق و رهاسازی فضاهای تحت پوشش حیات شبانه می‌تواند آسیب‌‌های فراوانی به همراه داشته باشد.
جعفرپور ادامه داد: به‌طور مثال اجرای این طرح در نواحی مجاور مناطق مسکونی باعث سلب آسایش ساکنان شده و به‌همین دلیل می‌بایست به برخی نقاط تجاری محدود شود.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: لازم است که تعامل درستی میان نهادهای فرهنگی و انتظامی ‌ذی‌ربط در این زمینه صورت گرفته و طرح مذکور ضمن رعایت تمامی‌جوانب و الزامات به مسیر درست خود 
هدایت شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی