[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

صنایع بزرگ با حمایت احیا می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: بخش صنعت در سال ۹۸ در استان با بهره‌برداری از واحد‌های بزرگ صنعتی تحولی شگرف را تجربه می‌کند با این وجود، عمده‌ترین فعالیت این سازمان احیا و بروز‌رسانی واحد‌های صنعتی موجود استان است.
حمیدرضا ایزدی روز دوشنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا در خصوص اولویت برنامه‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس اضافه کرد: با توجه به اینکه امسال توسط مقام معظم رهبری سال رونق تولید نامگذاری شده اصلی‌ترین اولویتی که سازمان صنعت، معدن و تجارت در تلاش است تا آن را محقق کند ایجاد رونق تولید در واحد‌های تولیدی و خدماتی است.
وی با اشاره به وضعیت واحد‌های صنعتی بزرگ فارس بیان کرد: یکی از اهداف سال‌۹۸ به بهره‌برداری رساندن صنایع بزرگ و مادر در فارس بوده در این راستا نیز آلومینیوم لامرد، پالایش سپر پارسیان و طرح توسعه ذوب آهن پاسارگاد با سرمایه‌گذاری به ترتیب ۱۰‌هزار میلیارد تومان، ۸‌هزار میلیارد تومان و سه‌هزار میلیارد تومان از اهم پروژه‌های بزرگ صنعتی در فارس است.
ایزدی افزود: واحدهای بزرگ صنعتی در استان فارس از اهمیت به‌سزایی برخوردار هستند و نگهداری از واحد‌های صنعتی فعال و موجود در فارس از جمله اهدافی است که به‌دنبال آن هستیم با توجه به شرایط اقتصادی حاکم سعی شده تا این واحد‌ها دارای شرایط بهینه‌ای برای تداوم فعالیت باشند.
او در‌خصوص نقش سازمان صنعت، معدن و تجارت در اقتصاد فارس اظهار داشت: سازمان صنعت معدن و تجارت یکی از اصلی‌ترین متولیان حوزه اقتصاد است. ارائه پروانه‌های کسب، پوشش واحد‌های صنفی، ساماندهی معادن موجود در فارس و توسعه واحد‌های صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ از جمله مسئولیت‌هایی است که این سازمان بر‌عهده دارد.
وی در‌خصوص کارخانه آزمایش نیز گفت: تلاش‌هایی صورت گرفته تا کارخانه آزمایش و کارخانه‌هایی همچون این واحد صنعتی در کنار حمایت‌هایی که وزارت صنعت، معدن و تجارت از آنها می‌کند با جذب سرمایه‌گذارها و سهام‌داران دوباره احیا شوند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: کارخانه آزمایش یکی از واحدهای نمونه (برند) در بخش تولیدات محصولات خانگی بود و عوامل مختلفی باعث توقف فعالیت‌های این کارخانه شد، لیکن بروز‌رسانی و ورود تکنولوژی‌های نوین از جمله اولین پیش نیازهای احیا این واحد تولیدی است.
ایزدی افزود: واحد‌های تولید‌کننده محصولات خانگی بایستی با در نظرگرفتن دو مؤلفه نوآوری و بروزرسانی، قدرت رقابت با واحد‌های پیشرو در این زمینه را کسب کنند.
ایزدی در‌خصوص تولید و فراواری محصولات معادن فارس هم بیان کرد: با توجه به معادن مختلفی که در استان وجود دارد و وجود تکنولوژی لازم برای فرآوری محصولات معدنی هدف‌گذاری بخش معدن اینگونه است که تمامی‌ محصولات پس از ایجاد ارزش‌افزوده و فرآوری به فروش برسند.
او ادامه داد: یکی دیگر از اهدافی که مدنظر است ایجاد واحدهای فرآوری محصولات معدنی در کنار معادن موجود در استان است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس از لزوم ایجاد تحول در فرآوری محصولات معادن فارس گفت و اظهار داشت: در حوزه معدن نیز سعی شده تا در فرآوری محصولات معدنی شاهد تحول باشیم و تلاش‌هایی مبنی بر احیا معادن کوچک در استان شکل گرفته است البته اصلی‌ترین هدف عدم خام‌فروشی محصولات معدنی استان است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی