[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

پایان دلواپسی سرمایه‌گذاران، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: ۱۲۸‌موافقت اصولی بی‌نام شامل ۵۶‌موافقت اصولی برای سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی و ۷۲‌موافقت اصولی برای سرمایه‌گذاری در بخش صنعت، معدن و تجارت در استان صادر شده است.
یدالله رحمانی، سه‌شنبه در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: همچنین ۴۱‌مجوز تأسیس بی‌نام نیز آماده واگذاری به بخش خصوصی است که از این تعداد ۱۳‌مجوز مربوط به بخش صنعت، معدن و تجارت و ۲۸‌جواز تأسیس مربوط به بخش کشاورزی است.
وی درباره مزایای مجوزهای بی‌نام گفت: آماده بودن زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی برای واگذاری و اجرای طرح، اخذ تمام استعلام‌ها، شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهرستان‌های استان با توجه به قابلیت هر مکان، فراهم بودن امکان ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌ها و مکان‌های مختلف و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سرمایه‌گذاران و برخورداری طرح‌ها از مشوق‌های مختلف و امکان استفاده از این مشوق‌ها از جمله این مزایا است.
وی گفت: از جمله پروژه‌های پیشنهادی حوزه صنعت، معدن و تجارت که موافقت اصولی آنها صادر شده می‌توان به تولید داروهای گیاهی، تولید پوشاک، کاشی و سرامیک، کنستانتره آهن، شیر خشک، سنگ نمای صادراتی، شمش منیزیم، اسید آدپتیک، فرآوردهای نفتی از گاز طبیعی، تولید موتورسیکلت برقی، پانل خورشیدی، لوله‌های بدون درز، پلی پروپلین، تولید قطعات آلمینیومی‌خودرو و تصفیه روغن خوراکی اشاره کرد.
معاون استانداری فارس اظهار داشت: همچنین کشتارگاه دام و تولید انواع سوسیس و بسته‌بندی گوشت قرمز، بسته‌بندی و فرآوری خرما، تولید انواع فرآوردهای سیب زمینی، انبارداری و نگهدای مواد غذایی در سردخانه، تولید انواع آب‌میوه و سبزی، فرآوری و بسته‌بندی میگو و ماهی، کنسانتره مرکبات، فرآوری قارچ، انجیر و انار، بسته‌بندی گیاهان دارویی، بسته‌بندی سبزی و میوه و تولید انواع کنسرو میوه و سبزی و حبوبات از جمله پروژه‌های بخش کشاورزی است که موافقت اصولی صادر شده است. رحمانی، در خصوص مجوزهای تأسیس بی‌نام صادر شده نیز اظهار داشت: در این زمینه نیز جهاد کشاورزی و سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس در مجموع اقدام به صدور ۴۱‌مجوز با اشتغالزایی ۲‌هزار و ۷۲‌نفر کردند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس افزود: از جمله این مجوزها می‌توان به بسته‌بندی فرآوری خرما، فرآوری سیب‌زمینی، فرآوری پسته، لاستیک رادیال، تولید اسانس گیاهی، الیاف پلی استر و نخ، تراورس بتنی، فرآورده‌های شیرین بیان، فرآوری کنجد، تولید کنسرو میوه و سبزی و حبوبات و بسته بندی سبزی و صیفی تازه اشاره کرد.
رحمانی افزود: با توجه به فراهم شدن شرایط سرمایه‌گذاری به‌دنبال صدور مجوزهای بی‌نام، هم اینک در شهرستان خرامه یک سرمایه‌گذار کار راه‌اندازی واحد فرآوری قارچ را با سرمایه ثابت ۱۵۰میلیارد ریال و سرمایه در گردش ۲۰‌میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۵‌نفر آغاز کرده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی