[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

محک با عطر و طعم قدیم در عمارت کاظمی، روزنامه شیراز نوین

 مراسم «عطر و طعم تهران قدیم» با هدف بررسی و معرفی خواص و فواید غذاهای سنتی ایرانی روز دوشنبه‌27‌خرداد ماه با سخنرانی دکتر منصوره اتحادیه (تاریخ‌نگار و استاد دانشگاه)، سید محمد بهشتی (رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری)، مصطفی حسینی (معاون برنامه‌ریزی شهرداری منطقه ۱۲ تهران)، دکتر الناز نجفی (دکترای معماری و پژوهشگر)، محمدرضا قاسمی‌(رئیس انجمن خوراک و نوشیدنی‌های ایران) و سعیده قدس (بنیانگذار و عضو هیئت امنا و مدیره محک) در عمارت کاظمی ‌برگزار شد. در این مراسم اعضای هیئت امنا و مدیره، نیکوکاران و کارکنان محک حضور داشتند.
در این مراسم که پیش‌درآمدی برای شروع به فعالیت بازار محک با «عطر و طعم قدیم» بود، داوطلبان با تقبل هزینه پخت غذاهای سنتی، از مهمانان پذیرایی کردند و با دسرها و شربت‌های ایرانی، کامشان را شیرین ساختند.
سعیده قدس، بنیانگذار و عضو هیئت امنا و مدیره محک در ابتدای این مراسم گفت: «گروهی از مردم در این روزها در تلاشند تا میراث سنتی ایران را ارج نهند و در مسیر استفاده از آداب و واژگانی هستند. امیدواریم با همدلی و همراهی یکدیگر چنین اتفاقی برای جامعه مدنی ایران شکل گیرد. محک بر همین اساس، در این روز به فعالیت در حوزه فرهنگ سنتی ایرانی پرداخته است چراکه در برنامه‌های راهبردی کلان خود پرداختن به ارزش‌ها و ظرفیت‌های جامعه مدنی ایران را در دستور کار قرار داده است‌.»
همچنین «مصطفی حسینی»، معاون برنامه‌ریزی شهرداری منطقه‌۱۲ تهران با اشاره به توجه به مسئولیت اجتماعی این سازمان گفت: «شهرداری منطقه12 و محک از فراموشی جلوگیری می‌کنند. شهرداری از فراموش شدن بافت تاریخی و مردم ساکن در آن و محک از فراموش شدن کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان. بی‌شک ما نیز در این منطقه به خیرین و سازمان‌های مردم‌نهاد دست یاری می‌دهیم تا به همت آنها بتوانیم قدمی‌ برای اقشار مختلف جامعه برداریم.»
لازم به ذکر است بازار محک با «طعم و عطر قدیم» با محوریت غذاهای سنتی در تاریخ 13 و 14‌تیرماه و در خانه دبیرالملک برگزار می‌شود. اطلاعات تکمیلی در این زمینه به‌زودی از طریق شبکه‌های ارتباطی محک اعلام خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی