[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

رئیس جدید دادگستری شهرستان زرین‌دشت معرفی شد، روزنامه شیراز نوین

معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس درآئین تودیع و معارفه رئیس دادگستری شهرستان زرین دشت با تأکید به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب در‌خصوص اقتصاد مقاومتی گفت: امروز استکبار جهانی تحریم‌های یکجانبه ای را در تمامی‌ حوزه‌ها به‌ویژه حوزه‌های انسانی از قبیل تحریم غذا و دارو بر کشور ما اعمال کرده است اما با توکل به خداوند و در پرتو رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای، استقامت مردم عزیز و تلاش مسئولان نظام در برابر این تحریم‌ها ایستادگی و مقاومت کرده و سربلند و پیروز خواهیم شد. احمد رحمانیان در ادامه مقاومت در برابر تحریم‌ها را دارای نکات مثبتی دانست و گفت: عدم وابستگی به نفت، اتکاء به توانمندی‌های داخلی و شکسته شدن ابهت نظام پوشالی استکبار جهانی و دادخواهی کشورها و نظام‌های مظلوم و ستمدیده جهان از نکات مثبت و مهم تحریم‌ها است. وی در ادامه به راهبردهای دشمن در دوران جنگ اقتصادی و تحریم اشاره کرد و گفت: در دوران کنونی دشمن راهبردهای متفاوتی را در‌پیش گرفته از جمله با اعمال فشار اقتصادی سعی در ایجاد نارضایتی بین مردم و مسئولان دارد و در این راستا از همه ابزارهای خود استفاده می‌کند تا بین مردم و مسئولانی که در حقیقت از بطن خود مردم هستند فاصله ایجاد کند. معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان فارس درادامه به بحث هجمه نرم در دهه اخیر اشاره کرد و گفت: دشمنان نظام و انقلاب در دهه اخیر با هجمه نرم بیشترین تلاش خود را در تغییر سبک زندگی مردم به کار برده‌‌اند که نمونه بارز آن را در بدحجابی زنان و سگ‌گردانی و غیره در شهرهای بزرگ می‌بینیم که باعث از بین رفتن سبک اصیل زندگی ایرانی اسلامی می‌شود بنابراین باید در خصوص هجمه نرم مراقب باشیم.
رحمانیان هدف گرفتن وحدت و همدلی مردم را از دیگر راهبردهای دشمنان نظام و انقلاب دانست و گفت: امروز باید مراقب باشیم تا هر لفظ و گفتاری که مطرح می‌شود بوی تفرقه نداشته باشد و بدانیم خواسته یا ناخواسته در زمین دشمن بازی نکنیم و در شرایط کنونی حفظ نظام‌، اقتدار نظام و نیز حفظ وحدت و همدلی آن که نقطه اتکاء مظلومین جهان است از همه موضوعات مهم تر است. وی در ادامه فعالان حوزه اقتصاد را در شرایط کنونی سربازان جنگ اقتصادی دانست و تصریح کرد : هر فردی که در کشور فعالیت اقتصادی می‌کند خود را سرباز جنگ اقتصادی امروز بداند و همه ما مسئول هستیم و باید احساس مسئولیت کنیم و تمام توان خود را در جهت تولید و رونق اقتصادی با توجه به شعار سال به کار ببریم و تلاش کنیم تا از وابستگی به نفت جدا شویم. دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس شفافیت در قراردادها و معاملاتی که انجام می‌شود و همچنین مبارزه با اخلالگران نظام اقتصادی را از مهم ترین عوامل کمک به تولید و رونق اقتصادی دانست و خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی با مخلان ونظام اقتصادی برخورد قاطع و قانونی می‌کند و در سال گذشته دادگستری استان فاس 14‌پرونده مفاسد و اخلالگران نظام اقتصادی را بررسی و احکام بسیار خوبی را در این خصوص صادر کرده است.
رحمانیان در ادامه مراسم تودیع و معارفه رئیس دادگستری شهرستان زرین دشت گفت: در حال حاضر مدیران اقتصادی ما باید مدیران جهادی باشند وضعف فعالیت‌های اقتصادی را آسیب شناسی کنند. وی در ادامه دستگاه قضایی را دستگاهی مستقل دانست وگفت: قضات براساس اصل 56 قانون اساسی بدون هیچ‌گونه توصیه‌پذیری در کمال استقلال و منطبق با قانون تصمیم‌گیری کرده و در مقام قضاوت جز از خداوند و قانون هیچ مقام بالا دستی ندارند. معاون قضای، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس امنیت در تمامی ‌حوزه‌ها را از همه موضوعات مهم‌ترخواند و گفت: امنیت در همه ابعاد فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مورد توجه و تأکید است و این امر در شهرستان زرین دشت و شهرستان‌های اطراف که از امنیت مطلوبی برخوردار است باید محقق شود و هرکس بخواهد به این امنیت خدشه‌ای وارد کند بداند که دستگاه قضایی برخورد قاطع خواهد کرد.
رحمانیان به شعار تحول قضایی از سوی آیت الله رئیسی ریاست معظم قوه قضائیه نیز اشاره کرد و گفت: رئیس قوه قضائیه موضوعاتی از جمله تحول در دستگاه قضایی و در رأس آن سلامت دستگاه‌،تکریم و احترام ارباب رجوع،رفع اطاله دادرسی،ترویج روحیه انقلابی گری، داشتن برنامه و تحول موضوعاتی که سبب کاهش جمعیت کیفری است،موضوعات قانون مداری و پیشگیری از وقوع جرم را مد نظر قرار دارد که قضات و کارکنان دستگاه قضایی باید در راستای تحول دستگاه قضایی اهتمام ویژه داشته باشند. گفتنی است در پایان این مراسم از تلاش‌های حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم عسکری رئیس سابق دادگستری شهرستان زرین دشت با اهدای لوح تقدیرازسوی رئیس کل دادگستری استان فارس قدردانی و جابر نظافت با حکم ریاست معظم قوه قضائیه به سمت رئیس دادگستری این شهرستان منصوب شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی