[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

شناسایی مناطق کم‌برخوردار شیراز برای محرومیت‌زدایی، روزنامه شیراز نوین

معاون قرارگاه احمدبن موسی(ع)، ایجاد این قرارگاه را راهکاری برای محرومیت‌زدایی از چهره برخی محله‌های شیراز و صیانت از جایگاه والای حرم سوم اهل بیت(ع) دانست. میلاد امیری‌نژاد در گفت‌و‌گو با ایسنا منطقه فارس گفت: قرارگاه محرومیت‌زدایی احمدبن موسی(ع) دو سال پیش به دستور فرمانده سپاه فجر فارس و با توجه به تجربه موفقی که در قرارگاه شهید برونسی مشهد مقدس داشتند، در شیراز راه‌اندازی شد‌. وی افزود: همچنین دو سال پیش سردار سلامی ‌به نمایندگی از فرمانده وقت سپاه از مناطق مختلف شهر شیراز بازدید کرد و بدین طریق ۱۵‌منطقه کم‌برخوردار شیراز که باید اقدامات فوری‌تری برای محرومیت‌زدایی و ارائه خدمات مختلف در آنجا انجام دهیم، شناسایی و انتخاب شدند‌. امیری‌نژاد ادامه داد: این مناطق شامل اکبرآباد، منطقه سعدی، سهل‌آباد، شرقان، دهپیاله، کرونی، کتس‌بس، کوزه‌گری، سنگ‌سیاه، بیات، شهرک بهار، قصر قمشه، گویم و مأذون قشقایی هستند‌. 
معاون قرارگاه محرومیت‌زدایی احمدبن موسی(ع) ادامه داد: با توجه به کارهای کارشناسی که انجام شد، یک‌سری اقدامات محوری در راستای کم کردن محرومیت‌های اجتماعی و خدماتی با هم‌افزایی ظرفیت‌های درون استان و برون‌استان از سپاه انجام شد و در این راستا ستاد صیانت از سومین حرم اهل بیت(ع) شکل گرفت که در آن بالغ بر30دستگاه اداری هم عضو هستند‌. 
وی اضافه کرد: در این ستاد جلساتی برپا شد و گروه‌هایی از محلات مذکور بازدید کردند که ماحصل آن مصوباتی بود که از سوی تبادار، استاندار وقت فارس ابلاغ شد‌. 
امیری‌نژاد با بیان اینکه قرارگاه احمدبن موسی(ع) با مشارکت سپاه فجر و قرارگاه محرومیت‌زدایی کل سپاه، طرح‌هایی در سرفصل‌های مختلف نظیر درمانی، فرهنگی، اجتماعی، محرومیت‌زدایی عمرانی و غیرعمرانی، فرهنگی، ورزشی و اجتماعی برنامه‌ریزی و اجرایی کرد‌. معاون قرارگاه محرومیت‌زدایی احمدبن موسی(ع) ادامه داد: در بخش محرومیت‌زدایی دو سرفصل عمرانی و غیرعمرانی وجود دارد که در بخش عمرانی ۱۷‌بند شامل مرمت و ساخت منزل محرومان، مرمت و ساخت مساجد، ساخت درمانگاه، زمین ورزشی رو باز، ایجاد اشتغال، نصب انشعابات آب و گاز و فاضلاب منازل محرومان و غیره تعریف شده است. وی گفت: در بخش محرومیت‌زدایی یکی از اقدامات محوری قرارگاه،‌ فعالیت‌های غیرعمرانی مانند کمک به تأمین جهیزیه زوج‌های جوان است؛ سال گذشته یک‌هزار سری جهیزیه بین زوج‌های جوان توزیع شد که اهداف این اقدام کمک به رونق تولید و اشتغالزایی جوانان و کمک به خانواده‌ها برای انجام امر مهم ازدواج بود.
امیری‌نژاد افزود: ضمن امضا و مبادله تفاهم‌نامه با کمیته امداد، بهزیستی و برخی دستگاه‌ها سال گذشته ۱۰‌هزار و امسال تاکنون ۵‌هزار سبد معیشتی بین محرومان شیراز توزیع شده است. وی، اقدام دیگر این قرارگاه را کمک به امر آموزش در مدارس و کمک به تجهیز مساجد عنوان و اضافه کرد: باید این نکته را بپذیریم که تلاش دشمن معطوف به ایجاد فاصله و شکاف بین مردم و مسجد معطوف شده است، آنان قصد دارند مساجد را تنها به‌عنوان مکانی برای عبادت‌گاه معرفی کنند، بنابراین یکی از سرفصل‌های ۱۷گانه ساخت و مرمت مساجد در نظر گرفته شد.
معاون قرارگاه محرومیت‌زدایی احمدبن موسی(ع) با بیان اینکه سال گذشته با کمک خیران و مردم ۲۰‌مسجد را در شیراز مرمت کردیم گفت: این مساجد در مناطقی چون قصر قمشه، بین‌الحرمین، بیات، سنگ سیاه،‌ شهرک بهار، روستای کرونی، مأذون قشقای، کتس بس، اکبرآباد، سهل‌آباد و خلجوی قرار دارد. امیری‌نژاد اضافه کرد: علاوه‌بر اقدامات گفته شده، امسال مرمت و احداث ۴۱‌مسجد را در دستور کار قرار داریم که از این تعداد ۳۹‌مسجد در دستور مرمت قرار دارد و دو مسجد هم قرار است در سعدی و سهل‌آباد ساخته شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی