[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مهر: امسال چندین پروژه مهم ورزشی در مهر به بهره‌برداری می‌رسد، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مهر گفت: امسال چندین پروژه مهم ورزشی در شهرستان مهر به بهره‌برداری می‌رسد و در اختیار علاقه‌مندان به ورزش قرار می‌گیرد. به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، خلیل قاسمی ‌در تشریح برنامه‌های ورزشی شهرستان مهر در سال 98 با بیان اینکه ورزش این شهرستان در حال رشد و توسعه است، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی‌ گفت: در حوزه عمرانی از چهار سال گذشته تاکنون اتفاقات خوبی به وقوع پیوسته است و در سال جاری هم چندین پروژه در حال احداث و تکمیل است و به بهره برداری می‌رسد.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مهر با اشاره به اینکه 8 زمین چمن مصنوعی کوچک در چهار بخش این شهرستان در هفته دولت افتتاح می‌گردد، افزود: یک سالن ورزشی چندمنظوره در شهر اسیر در حال تکمیل شدن است که این پروژه ورزشی در هفته دولت افتتاح می‌گردد.
وی از مجموعه بزرگ ورزشی این شهرستان سخن به میان آورد و ضمن توضیحاتی درباره روند ساخت آن، گفت: خوشبختانه با مشارکت وزارت نفت و وزارت ورزش و جوانان، مجموعه ورزشی شهدای نفت درحال احداث است که شامل دو فاز بوده و می‌تواند یکی از زیباترین پروژه‌های ورزشی جنوب کشور و استان فارس باشد.
خلیل قاسمی‌ اظهار داشت: فاز اول این پروژه ورزشی شامل استخر سرپوشیده، سالن مسابقات، سالن بانوانان و جاده حصارکشی سلامت است. فاز دوم این مجموعه، متشکل از خوابگاه ورزشی و 4 زمین تنیس خاکی خواهد بود که در زمینی به مساحت 8هکتار و اعتباری بالغ بر پانزده میلیارد تومان در حال احداث است. انتظار می‌رود این پروژه زیبا و منحصربه‌فرد با سرعت بیشتری پیشرفت کند تا در کمترین زمان ممکن برای مردم عزیز شهرستان مهر مورد استفاده قرار گیرد.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مهر با اشاره به اینکه حضور مدیرکل فعلی ورزش و جوانان استان موجب گردیده قهرمانان خوبی در این منطقه شکوفا شوند، تصریح کرد: به طور حتم با افزایش سرانه ورزشی و برنامه‌ریزی‌های انجام شده در این شهرستان، در رشته‌های کاراته، تکواندو و بدمینتون قهرمانان بین‌المللی و کشوری فعالیت می‌کنند و اهمیت ویژه‌ای به رشته‌های همگانی داده می‌شود. در رشته فوتبال که علاقه‌مندان زیادی دارد، دو نماینده از این شهرستان در لیگ برتر و یک استان فارس حضور دارند و در ورزش کوهنوردی علاقه‌مندان زیادی از این شهرستان حضور فعال دارند، تا جایی که کوهپیمایی خانوادگی به طور دائم انجام می‌گردد و هیئت دوچرخه‌سواری مهر هم با اقتدار توانست به عنوان هیئت برتر استان معرفی شود.
خلیل قاسمی ‌از طرح استعدادیابی این شهرستان نیز سخن گفت و خاطرنشان کرد: به دلیل نبود سالن‌های تخصصی، طرح استعدادیابی با مشکلاتی مواجه است که نیاز به ارتقای سرانه ورزشی دارد؛ اما اکثریت هیئت‌ها با کمترین امکانات در حال استعدادیابی و جذب ورزشکاران مستعد هستند. با توجه به شرایط آب و هوایی این منطقه، با تکمیل و آماده شدن مجموعه بزرگ ورزشی شهدای نفت می‌توان از آن به عنوان کمپ تیم‌های ملی استفاده کرد.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مهر با بیان اینکه در سال جاری در همه رشته‌های ورزشی دوره‌های آموزشی با حضور مربیان باتجربه برگزار می‌گردد، اظهار داشت: با توجه به اینکه هیچ گونه سالن تخصصی برای بانوان وجود ندارد؛ در حال حاضر 9 باشگاه خصوصی در شهرستان مهر مجوز دریافت کرده‌اند و در حال فعالیت هستند و بیش از دوهزار نفر را تحت پوشش قرار داده اند.
قاسمی ‌همچنین درباره حوزه جوانان توضیح داد و گفت: تاکنون سه سازمان مردم‌نهاد در اداره ورزش و جوانان مهر ثبت شده‌اند که در کارهای فرهنگی، اجتماعی و سایر موارد فعالیت دارند.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مهر در پایان از مدیرکل ورزش و جوانان، هیئت‌های زحمت‌کش شهرستان مهر و نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی ‌و فرماندار تشکر و قدردانی کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی