[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

رئیس هیئت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی: نظارت برحوزه فرهنگ افزایش یابد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس هیئت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مسئولان دانشگاه‌ باید در حوزه فرهنگی و اعتقادی حساسیت بیشتری داشته باشند تا دانشگاه آزاد اسلامی دارای جلوه اسلامی شود.
به گزارش  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، علی‌اکبر ولایتی رئیس هیئت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی در پنجمین جلسه شورای دانشگاه که صبح دیروز در واحد شیراز برگزار شد اظهار داشت: برای بنده توفیقی است که در استان فارس و در خدمت بزرگان این استان، اعضای هیئت‌رئیسه و رؤسای استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی حضور دارم و برگزاری این گردهمایی فرصتی برای هماهنگی مناسب‌تر به‌منظور ارتقای کیفیت فعالیت‌ها و اقدامات در دانشگاه آزاد اسلامی است.
ولایتی با بیان اینکه 35 تا 40‌درصد جمعیت آموزش عالی کشور متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است اظهار کرد: آنچه در دو‌سال اخیر از سوی هیئت مؤسس و امنا و همین‌طور هیئت‌رئیسه دانشگاه پیگیری شده، ایجاد تحول در حوزه فرهنگی و علمی است.
رئیس هیئت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: تأکید بنده این است که در جلسات هیئت ممیزه به تألیف کتب بیشتر از چاپ مقالات ISI توجه شده و امتیاز داده شود، چراکه چاپ یک کتاب حاصل سال‌ها مطالعه است و باید به آن توجه ویژه‌ای شود.
وی با بیان اینکه رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها هماهنگ‌کننده واحدهای استانی هستند گفت: رؤسای استان‌ها باید بر وضعیت واحدها نظارت داشته و مصوبات جلسات شورای دانشگاه را به اطلاع واحدها برسانند و واحدها را از مسائل علمی، فرهنگی، اقتصادی و اداری دانشگاه آزاد اسلامی مطلع کنند.
ولایتی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یک زنجیره به هم پیوسته در کشور است اظهار کرد: یکی از اقداماتی که در دانشگاه آزاد اسلامی انجام شده است، ساماندهی و یکپارچه کردن واحدها در سراسر کشور است. در همین راستا سازمان مرکزی تصمیم گرفته از برخی واحدها که در ارتباط با درآمد و هزینه موازنه ندارند و در پرداخت حقوق اساتید و کارکنان با مشکل مواجه شده‌اند، از انباشت مالی سایر واحدها، کسری واحدهای زیان‌ده را جبران کند و هیئت امنای دانشگاه نیز از این تصمیم سازمان مرکزی حمایت می‌کند.
رئیس هیئت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه وجود مجموعه‌های فرهنگی، اعتقادی و سیاسی دانشجویان در دانشگاه ضروری است گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با هدایت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، معاونت فرهنگی و دانشجویی و سایر مجموعه‌های دانشگاه، وظیفه دارد از نظام و انقلاب اسلامی حمایت کند و هر‌جا لازم شد، دانشجویان و اساتید درباره مسائل کشور اظهارنظر کنند و رهنمودهایی که مقام معظم رهبری در دیدار با اساتید و دانشجویان فرمودند و همچنین بیانیه گام دوم انقلاب می‌تواند پیشان این‌گونه فعالیت‌ها باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی