[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

تحصیلات تکمیلی و پایان‌نامه‌ها به‌سمت رفع مشکلات کشور سوق داده شود، روزنامه شیراز نوین

‌به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر نقش و جایگاه دانشگاه در شرایط کنونی کشور افزود: رفع بسیاری از مصائب و مشکلات کشور با بهره‌گیری از اندیشه دانشگاه امکان‌پذیر خواهد بود.
نماینده عالی دولت در استان فارس با تأکید بر اینکه دانشگاه‌ها همواره در توسعه کشور دخیل بوده‌اند  عنوان کرد: امروز رسالت دانشگاه این است‌که علاوه‌بر اینکه بحث آموزش را سرلوحه خود قرار داده و به پژوهش توجه می‌کند به مقوله کارآفرینی ورود داشته باشد.
استاندار فارس خاطرنشان کرد: دانشگاهی که امروز مورد نظر نظام است یک دانشگاه تعالی‌گرا و دانشگاهی است که انسان‌های متدین و مسئولیت‌پذیری را برای کشور تربیت کند.
وی با بیان اینکه در گذشته حلقه‌های مفقوده‌ای در نظام اجرایی کشور وجود داشته و دانشگاه به علت اینکه نقش خود را تنها آموزشی می‌دانسته به این موضوع ورود نکرده است افزود: تجربه جهانی نشان می‌دهد امروز باید به سمت ایجاد دانشگاه‌های نسل جدید حرکت کنیم.
دکتر رحیمی ادامه داد: با دسته‌بندی مسائل و مشکلات کشور و سوق دادن تحصیلات تکمیلی و پایان‌نامه‌ها به سمت رفع این مشکلات گام مؤثری در راستای توسعه کشور و عبور از بحران‌ها برداشته خواهد شد.
استاندار فارس با بیان اینکه کشورهای توسعه یافته توجه به  انسان‌های اندیشمند که تولید‌کننده فکر و خلاقیت هستند را در دستور کار قرار داده‌اند اظهار کرد: خلاقیت منبع بزرگ خدادادی است که هر‌چه بیشتر مورد بهره‌برداری قرار گیرد بر کارکرد آن افزوده می‌شود.
وی با بیان اینکه چنین کشورهایی امروز نتایج خلاقیت نیروهای متفکر خود را به جهان عرضه می‌کنند عنوان کرد: برای دستیابی به این جایگاه و به‌کار‌گیری  محصول خلاقیت نیروهای جوان در جهت  حل مشکلات و عرضه به‌دنیا نیازمند ایفای نقش دانشگاه‌ها هستیم.
 نماینده عالی دولت در استان فارس از متولیان دانشگاه خواست نقشه راه آموزش عالی را به سمت تولید، خلاقیت و علم پیش ببرند و زمینه  افزایش ثروت و تربیت انسان‌های خلاق با اخلاق  اسلامی و ایرانی را فراهم کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی