[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

رئیس اتاق بازرگانی فارس: آموزش،‌ محور غلبه برتحریم‌هاست، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: رسالت و خط قرمز ما در اتاق بازرگانی به‌عنوان پارلمان بخش خصوصی ایجاد امید و تشویق بر تلاش بیشتر و سالم در حوزه اقتصاد است که تأکید ما بر حفظ این رسالت در همه امور اتاق بازرگانی فارس است.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، جمال رازقی در نشست هم‌اندیشی با اساتید دوره‌های تخصصی اتاق بازرگانی فارس بیان کرد: نواقص، کمی و کاستی‌هایی در فضای اقتصادی کشور وجود دارد و همه ما مسایل را می‌دانیم اما این شرایط گذراست و ما به‌عنوان پارلمان بخش خصوصی باید همواره مروج امید و انگیزه به علاقه‌مندان برای حضور در عرصه اقتصاد باشیم. وی با بیان اینکه در یک‌سال گذشته بنا به‌دلایلی مانند تحریم‌ها فضای اقتصادی با بحران روبه‌رو شده است افزود: کشور و استان پتانسیل‌های منحصر‌به‌فرد و فراوانی دارد که باوجود مشکلات می‌توان در همین فضا نیز کارهای ماندگار، موفق و مؤثری انجام داد لذا مدرسان در اتاق بازرگانی باید راه‌های غلبه بر موانع و مشکلات و راه‌های عبور از بحران‌های اقتصادی را نیز آموزش دهند. رازقی اظهار داشت: در شرایط بحرانی اقتصادی کشور، ایجاد امید و انگیزه در بین علاقه‌مندان و شرکت‌کننده در دوره‌های آموزشی اتاق بازرگانی فارس از وظائف اساتید و مدرسان این دوره‌هاست  که باید سرلوحه کار آنها قرار گیرد.
رئیس اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: عدم ایجاد ناامیدی به معنای بیان نکردن واقعیت‌ها نیست و اگر امروز فردی می‌خواهد وارد فضای کسب و کار شود باید واقعیت‌های موجود این بخش را بداند اما تأکید داریم که بیان واقعیت‌ها نباید موجب ناامیدی شود. وی با با تأکید بر رعایت استانداردهای به روز در اصول آموزشی و سرفصل‌های ارائه شده در دوره‌ها ادامه داد: یکی از الزامات امسال ما در برگزاری دوره‌های آموزشی در اتاق، دعوت از فعالان اقتصادی و تولید‌کنندگان و ارائه آموزش‌های مورد نیاز برای تغییر در شیوه‌های کسب و کار آنهاست.
رازقی عنوان داشت: تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی ما باید راه‌های حضور در بازار، حفظ کسب و کار خود و شیوه‌های نوین بازاریابی محصولات در شرایط بحران را فراگیرند. وی با بیان اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی مجازی از درخواست‌های فعالان اقتصادی و علاقه مندان به شرکت در دوره‌های آموزشی اتاق بازرگانی فارس است تصریح کرد: در حال فراهم کردن زیرساخت‌های برگزاری دوره‌های غیرحضوری و مجازی در اتاق بازرگانی هستیم که تا یک ماه دیگر این امکان در اتاق بازرگانی فارس فراهم می شود. رازقی افزود: یکی از اتنظارات ما در دوره‌های آموزشی اتاق بازرگانی فارس، ایحاد روحیه مطالبه‌گری در بین فعالان اقتصادی استان است که این رویکرد باید در دوره‌ها مد نظر قرار گیرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی