[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس: آموزش‌های مهارتی نیازمند فرهنگ‌سازی است ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس از فرماندار ممسنی به منظور اختصاص اعتبارات توازن به دانشکده فنی این شهرستان تجلیل کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس، دکترمحمدجامعی در دیداری با فرماندار شهرستان ممسنی که در دانشکده شهید باهنر شیراز انجام شد، با قدردانی از همکاری و اهتمام دکتر ایوبی در جذب و اختصاص اعتبارات توازن اظهار داشت: یکی از دانشکده‌های موفق در جذب اعتبارات توازن دانشکده فنی ممسنی بوده است.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس از جذب اعتبارات توازان توسط پنج دانشکده فنی این استان خبرداد و گفت: این شهرستان‌ها شامل فیروزآباد، شیراز،ممسنی، نی‌ریز و مرودشت است که در سال گذشته نسبت به جذب اعتبارات توازن با همکاری فرمانداری‌ها اقدام کردند که جای قدردانی از رؤسای این دانشکده‌ها و فرمانداران شهرستان‌های مربوطه دارد.
جامعی به اهمیت آموزش‌های مهارتی در دانشکده‌های فنی اشاره کرد و افزود: امروز فرهنگ‌سازی در بخش آموزش‌های مهارتی و فراگیری آن یک الزام است و باید به سمت تربیت نیروهای فنی حرکت کنیم.
وی با بیان اینکه دانش و مهارت ارزآوری به وجود می‌آورد گفت: این دانش فنی برای توسعه و فراگیر شدن نیاز به فرهنگ سازی دارد، شیرازخوشبختانه توجه به رشته‌های فنی حرفه‌ای و گرایش دانشآموزان به این رشته‌ها مورد توجه قرار گرفته و شاهد هستیم از هنرستان‌ها به این رشته‌ها روی می‌آورند که امیدواریم در شهرستان‌ها نیز این مهم اتفاق افتد.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس با بیان اینکه نقش ائمه جمعه، فرمانداران، مسئولان آموزش و پرورش و سایر متولیان مربوطه در فرهنگ‌سازی آموزش‌های مهارتی مهم است گفت: درخواست ما این است توجه به آموزش‌های مهارتی مورد توجه قرار گیرد.
وی به مشکلات دانشکده فنی ممسنی نیز اشاره کرد و افزود: این دانشکده به لحاظ تجهیزات و فضای ساختمانی با مشکلاتی روبرو است که باید با آینده‌نگری این مشکلات نیز برطرف شود.
در این نشست فرماندار شهرستان ممسنی نیز با قدردانی از دکتر محمد جامعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس و همچنین مهندس رحمانی رئیس دانشکده فنی شهرستان ممسنی در توسعه آموزش عالی مهارتی در این شهرستان تصریح کرد: در شهرستان ممسنی اقدامات خوبی توسط مسئولان دانشکده فنی در راستای آموزش‌های مهارتی انجام شده اما همچنان نیاز است این مرکز توسعه یابد و نسبت به اختصاص سهمیه بومی‌به آن اقدام شود.
دکتر ایوبی با تأکید بر اینکه امروزه یکی از نیازهای اصلی آموزش، مهارت است و کیفیت بخشی به این مهم به عنوان یک نیاز اصلی باید مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم از منابع شهرستانی به این دانشکده که همواره نسبت به تربیت نیروهای ما اقدام می‌کند کمک کنیم و به صورت ویژه نیز مورد حمایت قرار گیرد.
ایوبی با بیان اینکه متأسفانه هنرستان‌های این شهرستان از داشتن امکانات محروم هستند و باید آموزش و پرورش به این موضوع مهم توجه ویژه داشته باشد، افزود: آموزش رشته‌های فنی و تربیت نیروهای آماده کار می‌تواند در رشد اقتصادی این شهرستان و ایجاد اشتغال نیز تأثیرگذار باشد.
رئیس آموزشکده فنی شهرستان ممسنی نیز اظهار داشت: در یک سال گذشته فرمانداری این شهرستان، همراهی خوبی با این دانشکده داشته و در سال گذشته برای نخستین بار اعتبارات توازن به این دانشکده اختصاص یافت.
مهندس رحمانی با بیان اینکه باید طوری برنامه‌ریزی کرد که این دانشکده به جایگاه واقعی خود برسد و افزود: در موضوع فضای فیزیکی دانشکده فنی با مشکلاتی روبرو هستیم که رفع این مشکل نیز نیازمند توجه ویژه مسئولان شهرستان و دانشگاه است.
براساس این گزارش، در این نشست دکترمحمدجامعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس با اهداء لوح سپاس از دکتر ایوبی فرماندار شهرستان ممسنی در راستای ارتقاء نظام آموزش عالی مهارتی و اهتمام جدی جهت کمک به توسعه دانشکده فنی و حرفه‌ای شهرستان ممسنی به ویژه جذب اعتبارات توازن در سال 97 قدردانی کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی