[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن دانش‌آموزان در فارس، روزنامه شیراز نوین

‌مراسم افتتاحیه مرحله استانی سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان استان فارس چهارشنبه در دبیرستان عشایری شهید دکتر بهشتی شیراز آغاز شد. رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش فارس در این مراسم گفت: این مسابقات با رقابت ۵۰۰‌نفر از برگزیدگان مرحله شهرستانی طی دو روز ۲۹ و ۳۰خردادماه در گروه دختران و پسران برگزار می‌شود.
صدرالدین زین‌العبادی با بیان اینکه در روز نخست مسابقات دختران و در روز دوم مسابقات پسران برگزار می‌شود گفت: این مسابقات در رشته‌های مختلف قرائت، تحقیق و ترتیل، حفظ ویژه، حفظ عمومی، اذان، احکام و انشای نماز، صحیفه سجادیه، نهج‌البلاغه و تفسیر قرآن کریم برگزار می‌شود. وی با اشاره به اینکه برگزیدگان این مرحله به مرحله کشوری راه پیدا خواهند کرد گفت: امسال شهرهای زنجان و مشهد مقدس میزبان برگزیدگان کشوری این دوره از رقابت‌های قرآنی هستند.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس نیز در این مراسم با بیان اینکه مسابقات قرآنی موجب تشویق دانش‌آموزان می‌شود، افزود: برگزاری این مسابقات از این منظر حائز اهمیت است. علی عسکر نجفی با یادکرد از نقش بی‌بدیل تعالیم قرآن در تعلیم و تربیت نسل جوان ابراز داشت: بهترین راه و شیوه تربیتی برگرفته از آموزه‌های قرآن است و همگی باید در این مسیر حرکت کنیم. وی اظهار کرد: در آموزش و پرورش فارس اهمیت فراوانی برای فعالیت‌های قرآنی درنظر گرفته شده است و از همین رو آمار شرکت‌کنندگان در مسابقات قرآن دانش‌آموزی و همچنین طرح ملی حفظ جز‌۳۰ در این استان بسیار شایان توجه است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی