[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

نماینده ولی فقیه در فارس: با استراتژی اقتصادی با دنیا سخن بگوییم، روزنامه شیراز نوین

مصادف با ششمین روز از هفته جهاد کشاورزی آیت‌اله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز ضمن بازدید از بزرگترین زنجیره تولید شترمرغ جنوب کشور ( مجتمع تولید شتر مرغ آقای اجاقی) واقع در منطقه خان زنیان شهرستان شیراز، در جلسه هماهنگی مدیران ستادی سازمان جهاد کشاورزی و دستگاه‌های وابسته حضور یافت و ضمن تبریک این هفته و خداقوت به خانواده بزرگ جهاد کشاورزی فارس به ایراد سخن پرداخت.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با تبریک هفته جهاد کشاورزی به همه جهاد‌گران عرصه کشاورزی به‌عنوان یک مجموعه انقلابی گفت: جهاد کشاورزی به‌عنوان یک وزارت‌خانه از دیگر وزارت خانه‌ها متمایز است و این مهم بخاطر این است که ریشه و اساس این نهاد برآمده از انقلاب اسلامی است. 
آیت الله دژکام با برشمردن ماموریت‌های خطیر قبل و اکنون این نهاد به عنوان یک سازمان انقلابی افزود: سازمان جهاد کشاورزی فارس بنا به گستردگی آن در سطح کشور به‌عنوان یک مجموعه بی‌نظیر و با فعالیت‌های گسترده است که هر‌گوشه‌ای از انجام کارهای آن مایه خیر و برکت است.
امام جمعه شیراز اولین فعالیت‌های اجتماعی و کاری خود را برآمده از سازمان جهاد کشاورزی عنوان کرد و اظهار نمود: در‌حال حاضر باید با نگاه به راهبردهای بخش کشاورزی، برنامه استراتژیک سازمان را به عنوان یک امر مهم و جواب‌گویی این بخش در نظر بگیریم. 
وی با اشاره به بحث ارائه آمار، مطلوب و یا مطلوب نبودن بودن قضیه در برابر آن بیان کرد: ما باید به مقدار کاری که در یک بازه زمانی انجام می‌گرفته و اینکه شاید انجام نپذیرفته، توجه نماییم.
نماینده ولی فقیه با تعریف وضعیت ایده آل و مفهوم آن تصریح کرد: باید در انجام دادن کارها با در نظر گرفتن این که کجای کار قرار داریم، اهداف ایده‌آل که قاعدتاً مقداری از آن دست نیافتنی‌ست را دنبال نمائیم. 
آیت الله دژکام کشور و استان فارس را دارای ظرفیت بالایی جهت کار در عرصه‌های مختلف به‌ویژه کشاورزی بیان کرد و مجموعه بخش کشاورزی این استان را به استفاده بهینه از منابع موجود با الگوهای تجربی و همینطور تعریف الگوهای دیگر توصیه نمود. 
امام جمعه شیراز در ادامه به عبور کردن از وضعیت جامعه سنتی اشاره کرد و گفت: باید مدیریت‌های سلیقه‌ای و شخصی را کنار بگذاریم و به دنبال مدیریت‌های علمی ‌و عملیاتی باشیم. 
نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به نگاه علمی‌مسئول این مجتمع زنجیره پرورش شترمرغ به عنوان یک فرد کارآفرین بیان داشت: باید با نگاه به رشد جمعیت در سال‌های بعد و با روند تولید بیشتر در بخش‌های مختلف کشاورزی اعم از زراعی و دامی ‌به همین ۱۰‌درصد سهم تولیدات کشاورزی استان فارس در سطح کشور اکتفا نکنیم. 
آیت الله دژکام با تأکید بر بحث یادگیری و به کارگیری آن در بخش کشاورزی اظهار داشت: این کارآفرین نمونه در پرورش شتر مرغ با نگاه یادگیری این کار بزرگ را به سرانجام رسانیده و بومی‌کرده است و جای تبریک دارد. 
در ادامه این بازدید، رئیس سازمان جهاد کشاورزی با تبریک هفته جهاد کشاورزی به تلاش گران سازمان جهاد کشاورزی فارس، به کلام مقام معظم رهبری در مدیریت‌های جهادی برای خواستن و توانستن در بخش‌های مختلف خدمت به جامعه تأکید نمود. 
محمدمهدی قاسمی‌ در سخنان خود به برنامه محوری بودن کار جهاد کشاورزی که بر پایه کار استراتژیکی و تحلیل نقاط قوت و ضعف بنا شده است اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم با تدوین این برنامه‌ها در بخش‌های مختلفی نظیر مقوله بذر، زنبور عسل، کشت گیاهان کم آب بر و روغنی، ایجاد گلخانه‌ها و آموزش توجه کنیم تا به پیشرفت‌های خوبی دست بیابیم و با توجه به ظرفیت‌های مطلوب سازمان جهاد کشاورزی فارس در راستای بهره وری از منابع و امکانات موجود، محتاج حمایت‌های مسئولان برای ادامه موفیقیت بیشتر در عرصه کشاورزی هستیم. 
لازم به ذکر است در این نشست، تعدادی از معاونان و مدیران سازمان جهاد کشاورزی فارس و دستگاه‌های وابسته به بیان برنامه‌های اقدامی ‌و در دست اقدام و همین‌طور به ارائه راه کار‌هایی جهت تعالی بخش کشاورزی فارس پرداختند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی