[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

نیمی ‌از اعضای هیئت علمی‌ فارس متعلق به دانشگاه آزاد است، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس مدعی شد:
نیمی ‌از اعضای هیئت علمی‌ فارس متعلق به دانشگاه آزاد است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس گفت: ۴۹‌درصد اعضای هیئت علمی ‌مؤسسات آموزشی استان متعلق به این دانشگاه است‌.
به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، محمدکاظم کاوه پیشقدم در پنجمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی که چهارشنبه ۲۹ خرداد در واحد شیراز برگزار شد گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس دارای بیشترین تعداد واحد و مرکز بین استان‌های دانشگاه‌ آزاد اسلامی در سراسر کشور است‌. وی افزود: واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی فارس دارای ۶۱‌هزار دانشجوی فعال، ۱۸۰۰استاد، عضو هیئت علمی ‌و کارمند، ۷۸۰ هزار متر فضای سبز، یک میلیون و ۴۵۰‌هزار متر محوطه‌سازی و ۳۰ هزار متر بنای در دست احداث است‌. کاوه پیشقدم با اشاره به اینکه ۲۵‌درصد دانشجویان‌ دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند افزود: بیشترین تعداد رشته‌محل‌ها در مقطع کارشناسی ارشد و کمترین آن در مقطع کاردانی و دکترای تخصصی توزیع شده است. او اضافه کرد: همچنین ۴۹‌درصد اعضای هیئت علمی‌ مؤسسات آموزشی استان فارس متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است. نسبت دانشجو به استاد در واحدهای استان فارس یک به ۳۳ و نسبت دانشجو به کارمند یک به ۳۲ است‌. پیشقدم به انعقاد تفاهم‌نامه برای اجرای ۱۸‌طرح پژوهشی برون دانشگاهی به مبلغ ۱۴‌میلیارد ریال اشاره و اضافه کرد: همچنین با تلاش‌های صورت گرفته در شبکه آزمایشگاهی معاونت ریاست جمهوری عضو شده‌ایم‌. وی خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه‌های فرهنگی و همایش امید به آینده از جمله برنامه‌های فرهنگی واحد شیراز است، همچنین با شکوه‌ترین مراسم ازدواج دانشجویی کشور در واحد شیراز برگزار شده است‌.
پیشقدم با تأکید بر اینکه فعالیت‌های خوبی در زمینه مدارس سما در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس انجام شده گفت: تعداد مدارس سما در این استان دو برابر شده و در حال حاضر حدود ۹۰ مدرسه فعال در استان فارس وجود دارد که هیچ‌کدام زیان‌ده نیستند و تمام امکانات و کارگاه‌های واحدها در اختیار مدارس قرار گرفته است‌.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس خاطرنشان کرد: دانشکده دندانپزشکی متعلق به دانشگاه آزاداسلامی واحد شیراز در منطقه محروم واقع شده است که خدمت رسانی به مردم در این مرکز پزشکی با یک بیست و پنجم تعرفه‌‌های رایج انجام می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی