[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

شاهرخ بیانی: بازیکن معمولی از خارج می‌آورند و پول‌های هنگفت به جیب می‌زنند!، روزنامه شیراز نوین

شاهرخ بیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره درخواست مالی وریا غفوری و سیدحسین حسینی برای عقد قرارداد با استقلال اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، قرارداد بازیکنان باید نرمال باشد. اگر بازیکن عاشق استقلال باشد، نباید پول بیش از حد بخواهد. درست است که سابقه بازیکن و ملی‌پوش بودن او باید محسوب شود، اما نباید همین‌طوری مبلغی را درخواست کند. همه می‌دانند ایران چقدر دچار مشکلات مالی است.
وی افزود: باشگاه در گذشته بدون در نظر گرفتن بودجه، با بازیکنان قرارداد بسته و پس از اینکه از عهده پرداختی‌ها برنیامده، دچار حاشیه شده است. باشگاه باید رویه فعلی را دنبال و براساس بودجه‌اش عمل کند. مگر این همه هزینه در چند سال اخیر شده، چه اتفاقی افتاده است؟ باشگاه با بازیکن 36ساله قرارداد بسته که کار اشتباه بوده است. اکنون می‌خواهند جلوی این اشتباهات را بگیرند. بازیکنی که فوتبالش در حال تمام شدن است، نباید قرارداد سه ساله ببندد. اینها مشکلات فوتبال ماست، پول‌های بی‌رویه‌ای که بی‌اساس به بازیکنان داده شده است.
پیشکسوت تیم استقلال خاطرنشان کرد: هواداران قهرمانی و بازیکنان خوب می‌خواهند، اما آقایانی که این پول‌ها را می‌گیرند، چرا برای استقلال قهرمانی نیاورده‌اند؟ به جای دادن این مبالغ، می‌توانند بازیکنان جوان و آینده‌دار گرفته و بعدها آنها را ترانسفر کنند. مدیریت خوب یعنی همین. متأسفانه هر سال به عقب بازمی‌گردیم و همه چیز ارتباط و دلال‌بازی شده است. بازیکن معمولی خارجی می‌آوردند و از مدیربرنامه‌هایش گرفته تا مدیرعامل و معاون پول‌های هنگفت به جیب می‌زنند. آب از آب هم تکان نمی‌خورد. هواداران شاید با این حرف‌ها ناسزا بگویند، اما باید واقعیت فوتبال کثیف را گفت.
بیانی با انتقاد از شرایط موجود در استقلال ادامه داد: چهار سال در استقلال از دوران پرویز مظلومی ‌تا امیر قلعه‌نویی مسئولیت داشتم. با چشمانم دیدم که بازیکنانی به استقلال آمدند که اصلاً فوتبال بلد نبودند. بازیکن روی ارتباط آمده و هشت میلیارد گرفته و رفته است. اگر امروز کنار فوتبال هم نیستیم، به خاطر همین مسائل است. اگر واقعیت‌ها را بگوییم آقایان ناراحت می‌شوند، اما تا چه زمانی باید شرایط این‌گونه باشد؟!
وی با اشاره به درخواست شش میلیاردی حسینی برای تمدید قرارداد با استقلال گفت: حسینی شاگرد ما در استقلال بود و با امیر قلعه‌نویی او را آوردیم. حسینی زحمت کشیده و خاک استقلال را خورده است، اما باید وضعیت باشگاه را درک کند. قشنگ به خاطر دارم که پول اجاره منزلش را مرحوم پورحیدری داد. حسینی در کمپ باشگاه می‌خوابید که منصورخان به او گفت پول می‌دهم تا خانه بگیری و دیگر در کمپ نخوابی.
پیشکسوت تیم استقلال تصریح کرد: وریا غفوری نیز بازیکن خوبی است، اما باید درخواست معقول داشته باشد. او 31ساله است و سه سال دیگر 34ساله می‌شود. بستن قرارداد سه ساله با بازیکن بالای 30سال کار اشتباهی است. اگر بازیکن خوب باشد، باید هر سال قراردادش تمدید شود. شاید بازیکن در مدت قراردادش مصدوم شود، آن وقت باشگاه سه سال باید هزینه قرارداد او را پرداخت کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی