[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

آغاز مرحله دوم اقدامات ایران درباره برجام از نیمه تیرماه، روزنامه شیراز نوین

ظریف خبر داد:
آغاز مرحله دوم اقدامات ایران
درباره برجام از نیمه تیرماه

وزیر امور خارجه گفت: مرحله دوم اقدامات ایران درباره برجام که طی نامه‌ای به سران کشورهای عضو و خانم موگرینی اعلام شده، از ۱۶ تیرماه خواهد شد.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد ظریف ظهر جمعه پس از نشست مشترک کمیسیون برنامه‌ریزی استراتژیک ایران - ترکیه در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که اقدام بعدی ایران در ارتباط با برجام چه خواهد بود، اظهار داشت: فرصت دو هفته‌ای ایران به کشورهای اروپایی در ارتباط با عمل به برجام به پایان رسیده است.
وی افزود: ما اقدام بعدی خود پس از پایان این فرصت را به شکل نامه به خانم موگرینی و سران کشورهای عضو برجام اعلام کردیم.
وزیر امور خارجه تأکید کرد: مرحله مرحله دوم اقدامات ایران درباره برجام از ۱۶ تیرماه آغاز خواهد شد و با جدیت موضوع را دنبال می‌کنیم.
وی در ارتباط با نشست مشترک کمیسیون برنامه‌ریزی استراتژیک ایران - ترکیه گفت: وزرای خارجه ایران و ترکیه مطابق توافق رؤسای جمهور دو کشور با یکدیگر دیدار و در ارتباط با برنامه‌ها و راهبردهای مشترک با یکدیگر تبادل نظر می‌کنند. ظریف تأکید کرد: در نشست امروز در هتل عباسی اصفهان برنامه‌های پیش رو مورد بررسی و توافق طرفین قرار گرفت و سند همکاری‌های دو ساله ایران و ترکیه امضا شد.
وزیر امور خارجه گفت: همکاری دو کشور ایران در زمینه‌های اقتصادی، سیاسی، منطقه‌ای و بین‌المللی با قوت بیشتر ادامه خواهد یافت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی