[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

ارز ۴۲۰۰ تومانی عامل ایجاد رانت شد، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می‌گوید سیاست ارزی ۴۲۰۰تومانی امکان تداوم ندارد.
 محمدجواد جمالی نوبندگانی، عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سیاست ارزی 4 هزار و 200 تومانی، گفت: ایرادی که به سیاست ارزی 4 هزار و 200 تومانی وارد می‌شود این است که سیستم‌های مختلف دولت به یکدیگر متصل نیستند و اطلاعات در اختیار دستگاه‌های مرتبط قرار نمی‌گیرد.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان داشت: به طور مثال شاهد بودیم که وزارت صنایع و معادن مجوز واردات کاغذ با ارز 4هزار و 200تومانی صادر کرده است، اما وزارت ارشاد از این مجوز،  نحوه توزیع کاغذ بی اطلاع بود و همین امر باعث ایجاد رانت و مشکلات در کشور شده است.
نماینده مردم فسا در مجلس دهم شورای اسلامی ‌تأکید کرد: برای ادامه سیاست ارزی 4 هزار و 200 تومانی هر تصمیمی ‌گرفته می‌شود، باید به این موضوع توجه شود که به دلیل شرایط ویژه اقتصادی باید همه قوا و سازمان‌ها  پای کار بیایند و نظارت از گذشته قوی تر شود.
وی اظهار داشت: باید سازمان بازرسی، وزارتخانه‌ها و حتی مجلس در این قضیه نظارت خود را قوی تر کنند تا مانع رانت‌خواری در مسیر توزیع ارز و تأمین کالای اساسی شوند. عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به نظر اقتصادانان در زمینه ادامه‌دار بودن توزیع ارز 4 هزار و 200 تومانی گفت: اقتصادانان به ارز 4200 تومانی معتقد نیستند و  به نظر نمی‌رسد این سیاست بتواند پایدار بماند. رئیس جمهور پیش از این نیز اعلام کرده بود که موافق این سیاست نبوده اما تابع نظر اکثریت بوده است. به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی اعلام کرده است که ادامه دار بودن سیاست ارزی 4200تومانی موجب کمبود منابع ارزی کشور می‌شود.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی