[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

کاهش جرائم مالی در فارس، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: جرائم مالی در استان فارس از ۶۰۰ مورد به ۲۷ مورد رسیده است.
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام کاظم موسوی ظهر پنجشنبه در جشن حمایت از خانواده‌های زندانیان آسیب‌پذیر افزود: مقابله با جرایم خشن از برنامه‌های اولویت‌دار دستگاه‌های قضائی استان فارس است که طی مدت گذشته شاهد برخوردهای شدیدی بوده ایم.
وی در خصوص جرایم مالی نیز تصریح کرد: از ابتدای دوره ریاستم تاکنون تعداد زندانیان مالی که مجرمان غیرعمد محسوب می‌شوند از ۶۰۰ نفر به ۲۷ نفر رسیده‌اند.
رئیس کل دادگستری فارس با اشاره به اینکه انجمن حامی‌ خانواده زندانیان تاکنون بالغ بر هزار و ۵۰۰ خانواده از زندانیان را مورد حمایت قرار داده‌اند، افزود: در دهه کرامت که پیش رو است، فرصتی به وجود خواهد آمد تا برای حل مشکلات مجرمان غیرعمد و خانواده‌هایشان تدابیری اندیشیده شود.
در ادامه این مراسم، دادستان عمومی‌ و انقلاب شیراز نیز گفت: اگر بتوانیم به بحث اشتغال زایی برای خانواده‌های زندانیان کمک کنیم، بیش از ۷۰ درصد مشکل این خانواده‌ها حل خواهد شد.
حیدر آسیابی با اشاره به اینکه خانواده زندانیان، قربانیان غیرمستقیم جرایم غیرعمد در استان هستند، افزود: خانواده زندانیان به خاطر مشکلات مادی و معنوی، یکی از اصلی‌ترین کانون‌های آسیب‌پذیر در جامعه است.
وی افزود: سعی بر این است که کاهش جرایم را با ارتقای سطح وضعیت فرهنگی و اقتصادی خانواده‌هایی که سرپرست خانوار به خاطر ارتکاب به جرم در حال سپری کردن مجازات زندان است، بهبود داده شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی