[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۰
  • دوره جدید

فراگیری باسوادی در فارس، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با بیان اینکه بیش از ٩٤ درصد افراد جامعه باسواد هستند و فارس نیز در این زمینه از میانگین کشوری بالاتر است، خاطرنشان کرد: بیش از نود و شش درصد گروه هدف (سنین ١٠ تا ٤٩سال) این استان باسواد هستند. به گزارش ایسنا منطقه فارس، عنایت‌الله رحیمی ‌پنج‌شنبه ٣٠ خرداد در جلسه شورای سوادآموزی استان فارس که با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور برگزار شد، بیان کرد: دانایی سنگ زیربنای توسعه هر جامعه‌ای است که مسیر آن از علم و دانش می‌گذرد. 
وی به مقایسه آمار جامعه باسواد ایران پیش و پس از انقلاب پرداخت و افزود: بعد از انقلاب شتاب بالایی در امر سوادآموزی با توجه به اهداف ترسیم شده، ایجاد شد. استاندار فارس ادامه داد: کمال‌گرایی در نهاد انسان‌ها نهفته است که هدایت آن برای رسیدن به این مهم، از دانش می‌گذرد. رحیمی‌ با بیان اینکه مؤلفه و مقوله‌هایی بر بی‌سوادی مؤثر است، خاطرنشان کرد: جامعه ما برای سوادآموزی ارزش بالایی قائل است و بیشتر مردم جامعه تحصیل خود و فرزندانشان در اولویت قرار دارد و اگرچه با سختی‌های زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند؛ برای سواددار شدن فرزندانشان تلاش می‌کنند.
وی همچنین یکی از علل بازماندن از تحصیل را فقر اقتصادی و اجتماعی دانست و گفت: انگیزه‌های مختلف اجتماعی هم مترتب بر این موضوع است. استاندار فارس عدم دسترسی به مراکز آموزشی، مهاجرت، جنگ و عدم آینده روشن تحصیل‌کردگان را از دیگر مؤلفه‌های مهم بی‌سوادی در کشور عنوان کرد. 
رحیمی ‌با تأکید بر اینکه نیازمند راهبردهایی برای رفع این نقصیه از جمله گسترش مراکز آموزشی و استفاده از پتانسیل‌های علمی، محیطی و اجتماعی هستیم، گفت: می‌توان با استفاده از امکانات اندک محیطی به آموزش پرداخت.
استاندار فارس همچنین گفت: امروز باید بر موضوع انگیزه و انگیزه‌ها کار کرد تا شاهد بهبود وضعیت سوادآموزی در استان باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی