[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

امام جمعه شیراز: کشوری که سامانه موشکی می‌سازد نباید در خودروسازی ناتوان باشد، روزنامه شیراز نوین

امام جمعه شیراز با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، تأکید کرد وضعیت بد خودروسازی در کشوری که سامانه موشکی سوم خرداد را تولید می‌کند، نشان دهنده وجود ضعف در مدیریت خودروسازی است.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه 31 خرداد شیراز با تأکید بر وارد بودن انتقادهای جدی به موضوع خودروسازی، تصریح کرد که نبود متخصص عامل وجود این مشکلات نیست، بلکه رانت‌خواری و دلال‌گری و سوءمدیریت عامل اصلی آن‌ است.
وی از ورود جدی سازمان بازرسی و دستگاه قضایی به این موضوع قدردانی و ابراز امیدواری کرد که شاهد رفع مشکلات در حوزه صنعت خودروسازی و  ارتقای شایسته این صنعت باشیم.
وی با اشاره به ساقط شدن پهباد پیشرفته آمریکایی توسط سامانه موشکی بومی ‌سوم خرداد، تصریح کرد که این حرکت نشان دهنده آمادگی کامل جمهوری اسلامی ‌برای دفاع از کیان کشور بوده و بر این نکته تأکید دارد که دیگر هواپیماهای پیشرفته آمریکا هم از تیررس این سامانه موشکی در امان نخواهد بود.
امام جمعه شیراز همچنین با اشاره به هفته جهاد کشاورزی گفت: تمام تلاش‌ها و اقدامات جهادکشاورزی باید برای حل مشکلات اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید باشد. عمده اشتغال و تولید استان فارس در بخش کشاورزی است و فارس حدود 10 درصد محصولات زراعی و باغی و دامی ‌کشور را تولید می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: انتظار داریم که توجه به جهت‌گیری‌های کلان نظام در مسیر رونق تولید، بهره‌برداری از فناوری‌های نوین و توجه به تحقیقات، بیش از گذشته مدنظر مدیران و مسئولان جهادکشاورزی باشد.
امام جمعه شیراز، لزوم توجه بیشتر به تکنولوژی‌ها و فناوری‌های روز و انجام تحقیقات در حوزه کشاورزی را مورد تأکید قرار داد و با بیان اینکه نباید از بخش پژوهش و تحقیقات انتظار درآمد داشت بلکه حاصل تحقیقات منجر به درآمد و توسعه است، گفت: به عنوان مثال یک رقم خرمای جدید در مراکز تحقیقاتی فارس تعریف شده که درآمد باغدار تولید کننده خرما را بین 50 تا 100برابر افزایش می‌دهد.
امام جمعه شیراز با تبریک فرارسیدن هفته قوه قضائیه، ضمن اشاره به اینکه ریاست محترم قوه با جدیت به میدان آمده است، ابلاغ قانون از کجا آورده‌اید و سایر اقدامات مدنظر آیت الله رئیسی را نشان از این موضوع دانست.
آیت‌الله دژکام با اشاره به نقش قوه قضائیه در پیاده شدن عدالت در جامعه و جلوگیری از جرائم، تأکید کرد که برای ایفای این نقش مهم دو مطالبه وجود دارد؛ یکی آموزش کسانی که در مجموعه دستگاه قضایی کار می‌کنند و دوم ارتقای تقوا و عدالت در شاغلان این مجموعه است.
امام جمعه شیراز در بخش دیگری از خطبه‌های نماز، نگاه استاندار فارس را به مسائل مختلف، علمی ‌ارزیابی و تأکید کرد که با همراهی تمام مسئولان دستگاه‌های تأثیرگذار بر رونق تولید، می‌توان اهدافی را در این زمینه تعیین و در مسیر تحقق آنها حرکت کرد.
آیت‌الله دژکام با بیان اینکه کارگروه رفع موانع تولید استان فارس متشکل از جمع خوبی از مدیران دستگاه‌های مختلف و فعالان اقتصادی بخش خصوصی است، گفت: بخش خصوصی تأکید دارد که می‌توان تا پایان سال به رشد 30 درصدی در صادرات غیرنفتی دست پیدا کرد.
وی بر لزوم هدف‌گذاری در موضوع رونق تولید تأکید کرد و ابراز امیدواری کرد که در پایان امسال، تنها به تکرار شعارها اکتفا نشده و گزارشی از تحقق اهداف ارائه شود و در این مسیر انسجام و همدلی تمام دستگاه‌ها لازم است.
امام جمعه شیراز گفت: فکر کردن در مورد مرگ، موجب تغییر حال و تجربه لذات جدید و انجام خالصانه کار برای خدا خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی