[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

آمارهای بزرگ دستاوردهای کوچک، روزنامه شیراز نوین

  گروه تحلیل و بررسی اخبار- شیرازنوین
 با وجود اعلام‌های پی در پی مدیران، آن هم با لبخند درمورد ایجاد اشتغال و حمایت از صنایع فارس اما همچنان رکود بر بازار حاکم است و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف دانشگاهی بیکاری را تجربه می‌کنند. بیکاری که منحصر به گروه خاصی در جامعه نیست و پیر و جوان را درگیر مصائب خود کرده است. خبرها حکایت از ارائه تسهیلات میلیاردی در بخش‌های مختلف دارد؛ اما بیکاری و تورم همچنان گریبان مردم را گرفته است. 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: در یک سال گذشته بیش از هزار طرح در حوزه صنایع دستی از تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر با اعتباری افزون بر ۲۰۰میلیارد ریال بهره‌مند شده‌اند که این مسئله در رونق تولید و اشتغال‌زایی این استان تأثیر مثبتی داشته است.
مصیب امیری در گفت و گو با ایرنا بر تدوام ارائه تسهیلات در قالب طرح اشتغال فراگیر روستایی و شهری به فعالان حوزه صنایع دستی تا پایان سال جاری تأکید کرد و افزود: انتظار می‌رود که در مدت پیش رو تا پایان سال ۹۸ پرداخت میزان قابل توجهی تسهیلات به تولیدکنندگان صنایع دستی صورت پذیرد تا روز به روز شاهد توسعه این حرفه در استان فارس باشیم.
وی ادامه داد: سال گذشته دو اتفاق بسیار مهم در این استان رخ داد که ابتدا ثبت منظر باستان‌شناسی ساسانیان در فارس بود که به عنوان پنجمین اثر این استان در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید و دیگری نیز ثبت شهر آباده به عنوان شهر جهانی منبت بود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس در ادامه سخنان خود بیان کرد: بیش از ۲۰۰هزار صنعتگر در حوزه‌های مختلف صنایع دستی استان فارس فعالیت می‌کنند.
وی با بیان اینکه بیش از ۸۰ رشته صنایع دستی در سطح این استان وجود دارد که فعالان آن در قالب ۱۸گروه مشغول فعالیت هستند، گفت: حدود ۲۰هزار هنرمند در فارس وجود دارد که ضمن تولید صنایع دستی، پروانه فعالیت کارگاهی یا فردی خود را نیز دریافت کرده اند.
امیری اظهار داشت: در شهر آباده که در سال گذشته به جرگه شهرهای جهانی پیوسته، بیش از ۶۰۰کارگاه عمومی ‌و خانوادگی تولید صنایع دستی فعال وجود دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی