[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۶
  • دوره جدید

حضور سپاه در کنار آموزش و پرورش ارزشمند است، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: امروز ائتلاف آموزش و پرورش با سایر ارکان نظام انقلاب اسلامی ‌ضروری است. بر همین اساس حضور سپاه پاسداران در کنار آموزش و پرورش یک اصل ارزشمند است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی‌ آموزش و پرورش فارس، علی عسکر نجفی در جمع مسئولان سازمان‌های بسیج فرهنگیان سراسر کشور در شیراز گفت: بیش از ۴دهه است که گفتمان انقلاب اسلامی ‌دنیا را تحت تأثیر خودش قرار داده و توانسته آثار و نفوذ شایان توجهی در جامعه بین‌المللی از خودش به جای بگذارد؛ حاکمیت گفتمانی که توأم با گفتمان انقلابی و استکبارستیزانه است.
وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر اصل مقاومت مصرانه و مجدانه برای تبیین استراتژی انقلاب اسلامی ‌در منطقه خاورمیانه و نظام بین‌الملل، گفت: برای رسیدن به آن اهداف متعالی، باید نگرش عناصر و ارکان مؤثر و دخیل در تحکیم پایه‌های نظام و انقلاب اسلامی‌ در کنار یکدیگر قرار گیرند و این موضوع در آموزش و پرورش به عنوان اجتماعی‌ترین دستگاه اجرایی کشور اهمیت ویژه ای دارد.
وی با اشاره پتانسیل جمعیتی آموزش و پرورش فارس برای خدمت‌رسانی به مردم، گفت: فارس با قریب به ۹۰۰هزار دانش‌آموز، قریب به ۱۳۰هزار نیروی انسانی شاغل و بازنشسته، بیش از ۹۰۰۰واحد آموزشی و بیش از ۴۲هزار کلاس درس در ۵۹منطقه، ناحیه و شهرستان در کشور با فاصله زیاد نسبت به استان‌های دیگر در رده اول قرار دارد. وی با اشاره به همکاری در همه رده‌ها و سطوح سازمانی بین مسئولان آموزش و پرورش استان و مسئولان کانون‌های بسیج فرهنگیان، گفت: ما در هر آموزش و پرورش استان یک کانون بسیج فرهنگیان داریم، یعنی ۵۹ کانون بسیج فرهنگیان امروز در استان فارس فعال هستند. مدیرکل آموزش و پرورش فارس در تشریح استراتژی‌های آموزش و پرورش فارس که در ارتباط مستقیم با بسیج فرهنگیان است، گفت: اولین، مهم‌ترین و اساسی‌ترین برنامه‌ای که امروز در دستور کار داریم اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.
وی گفت: گمشده امروز ما تربیت است؛ چرا که ما امروز شهروندان ماهر تربیت نمی‌کنیم. مهارت‌های اجتماعی در نزد دانش‌آموزان ما تقویت نمی‌شوند و خروجی‌های آموزش و پرورش برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی توانمند نیستند. لذا امروز می‌بینیم بسامد آسیب‌های اجتماعی حتی در نزد دانش‌آموزان و فرزندان ما هم بالا رفته و خطرات بسیاری جامعه را تهدید می‌کند که این به خاطر نگاه تک بعدی و تک‌محوری ما به تعلیم و تربیت بوده است.
وی گفت: انتظار داریم در این همایش راهکارهایی در راستای ساحت‌های تربیتی سند تحول بنیادین ارائه نمایید. همچنین با توجه به اینکه نشاط و سرزندگی لازمه تربیت صحیح است، امیدواریم راهکارهایی برای بانشاط‌سازی مدارس که مبتنی بر اصول و ارزش‌های دینی، انقلابی و اسلامی ‌ماست ارائه گردد.
نجفی با اشاره به دفاع جانانه مقام معظم رهبری از آموزش و پرورش در دیدار با فرهنگیان در هفته معلم گفت: دشمنان سعی دارند آموزش و پرورش را بی‌محتوا و از مردم جدا سازند. دفاعی که ایشان از آموزش و پرورش نمودند، بیانگر این نکته است که آموزش و پرورش به رسالت خود پایبند بوده و اقداماتی که در این چهل سال انجام داده است اقدامات کوچکی نبوده؛ اما کافی هم نبوده و باید این اقدامات سرعت و شتاب بگیرد و سند تحول بنیادین را به صورت تمام و کمال اجرایی کنیم.
وی گفت: ما در استان فارس در حال بومی‌کردن این سند هستیم و برش استانی سند را تدوین کرده‌ایم که طی روزهای آینده به عنوان برنامه‌ای که در دستور کار مدیران مدارس و مناطق و تمام عوامل آموزش و پرورش استان است، از آن رونمایی خواهیم کرد.
وی همچنین با اشاره بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری گفت: برداشتن محکم گام دوم انقلاب که سفارش مقام معظم رهبری و تبیین استراتژی آینده نظام اسلامی ‌است، از جمله برنامه استراتژیک است که باید محکم برداشته شود. همان‌گونه که ایشان فرموده‌اند، این هم بر دوش جوانان و نوجوانان ماست. لذا آموزش و پرورش خطاب اول ایشان در این مأموریت است. لذا باید حضور جوانان و نوجوانان را در عرصه‌های مختلف تقویت و تحکیم کنیم و به آنان مجال ورود و فرصت بدهیم، همان‌گونه که در طول دوران دفاع مقدس این کار را کردیم و نتایج مثبت آن را دیدیم.
سرهنگ کوشکی، معاون هماهنگ کننده سپاه فجر استان نیز در سخنانی با اشاره به عنوان شدن بحث بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب اظهار امیدواری نمود: بسیج فرهنگیان به ویژه در مقطع چهل سالگی انقلاب که همراه شده است با بیانیه گام دوم انقلاب و راهبردها و سیاست‌هایی که مقام معظم رهبری برای چله دوم انقلاب تبیین کرده‌اند بتواند در سرتاسر کشور در جهت پیشبرد اهداف تبیین شده در بیانیه گام دوم بیش از پیش نقش آفرینی کند.
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان آموزش و پرورش فارس در خصوص برگزاری این نشست گفت: اولین نشست فصلی مسئولان سازمان‌های بسیج فرهنگیان سراسر کشور با حضور رؤسای سازمان‌های بسیج فرهنگیان ۳۱ استان کشور به مدت دو روز در تالار ملاصدرای مجموعه آموزشی رفاهی فرهنگیان شیراز برگزار می‌گردد.
محمدعلی شیبانی افزود در این نشست دکتر مرادی، رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور به همراه معاونان این سازمان به تشریح و تبیین سیاست‌های کل سازمان بسیج فرهنگیان پرداخته و در خصوص طرح‌ها و برنامه‌های این سازمان از جمله طرح بزرگ اعتلای بسیج فرهنگیان با مسئولان بسیج فرهنگیان استان‌های سراسر کشور به بحث و تبادل نظر می‌پردازند. شیبانی در خصوص برنامه‌های بسیج فرهنگیان استان فارس نیز گفت: سازمان بسیج فرهنگیان استان فارس برنامه‌های متنوعی از جمله برگزاری جشنواره‌های ورزشی، علمی ‌و برپایی اردوهای فرهنگی را در دستور کار خود دارد که با همکاری و تعامل خوب مدیرکل آموزش و پرورش استان در حال پیگیری یا اجرا هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی