[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

مراسم روز ملى اصناف در شیراز برگزار مى‌گردد، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتاق اصناف مرکز استان فارس گفت: در تقویم ملی، اول تیر ماه به نام روز ملی اصناف نام‌گذاری شده و در این راستا با حضور جمعى از مدیران ارشد استانى و اعضای هیئت مدیره‌هاى اتحادیه‌هاى صنفى، مراسم روز ملى اصناف در شیراز برگزار مى گردد. 
سید محمود ‌هاشمى در جمع خبرنگاران با تبریک روز ملى اصناف، اظهار داشت: یکی از بزرگ‌ترین نهادهاى مدنى در هر کشورى اصناف هستند که این نهادها توسط خود مردم اداره مى‌شوند. در این راستا، نام‌گذارى یکم تیرماه در تقویم ملى نشان دهنده اهمیت و جایگاه این قشر بزرگ از جامعه در رشد و بالندگی اقتصاد کشور است.
مشاور ارشد اتاق اصناف ایران با بیان اینکه اصناف به عنوان حلقه اتصال بازار و اقتصاد، نقش مؤثر و مهمی در رونق اقتصادی کشور دارند، خاطرنشان کرد: نقش بی‌‌بدیل اصناف در دوره‌هاى مختلف از جمله نقش آنان در پیروزى انقلاب اسلامى، دوران ٨سال دفاع مقدس و نام بردن اصناف به عنوان سربازان خط مقدم اقتصاد مقاومتى بر کسی پوشیده نیست و باید بپذیریم در فعالیت اصلى خود نیز این تشکل مردمی در همه ادوار در خدمت اقتصاد کشور بوده است.‌ هاشمى با بیان اینکه در آیین حیات‌بخش اسلام، کار، تلاش، کسب درآمد و روزی حلال یکی از پایه‌های جامعه فرهنگی و مکتبی محسوب شده و در ردیف والاترین و بزرگ‌ترین عبادات قرار گرفته است، ابراز داشت: این روز روزنه‌ای برای به تصویر کشیدن جایگاه واقعی اصناف و ارج نهادن به ارزش‌های معنوی، اجتماعی و اقتصادی این زحمتکشان عرصه کار و تلاش است.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان فارس با بیان اینکه در این روز اتاق‌هاى اصناف کشور و مدیران دولتى گرد هم مى‌آیند تا در خصوص مشکلات اصناف و حل آن به بحث و تبادل نظر بپردازند، اذعان داشت: درتقویم ملی اول تیر ماه به نام روز ملی اصناف نام‌گذاری شده و در این راستا با حضور جمعى از مدیران ارشد استانى و اعضای هیئت مدیره‌هاى اتحادیه‌هاى صنفى، مراسم روز ملى اصناف در شیراز برگزار مى گردد.
نماینده اتاق‌هاى اصناف فارس در اتاق اصناف کشور در ادامه سخنان خود تصریح کرد: اصناف متعهد و خدوم کشورمان به ویژه اصناف استان فارس در کنار پرداختن به فعالیت‌های اقتصادی و کسب و کار، همواره در مسائل روز کشور و تحولات سیاسی و اجتماعی و فرهنگی منطقه نقش‌آفرینی کرده و از دیرباز با تبعیت از نهاد رهبری و مرجعیت دینی، نقش بی‌بدیل و تأثیرگذار خودرا در به ثمر رسیدن نهضت‌های مردمی در طول تاریخ این مرز و بوم نشان داده‌اند. قشر زحمتکش و خدوم اصناف با برخورداری از روحیه مذهبی و پایبندی به اصول و ارزش‌های دینی کارنامه و نام درخشانی را از خود بر جای نهاده و همراه با مؤلفه‌های ارزشی همچون امانت، انصاف و عدالت بوده‌اند.
هاشمى در ادامه سخنان خود اشاره‌اى نیز به هجمه دشمنان در جنگ اقتصادى بر کسبه و بازاریان داشت و افزود: جامعه بزرگ اصناف و بازاریان با همت و پشتکار بی‌بدیلشان، رویکرد خنثی‌سازی بر فشارها و تحریم‌های اقتصادی را در پیش گرفته و هر روز علی‌رغم رکود بازار شاهد اقدامات شایسته و ارزنده‌ای در جهت رشد و توسعه کسب و کار، ایجاد اشتغال، حمایت از تولیدکنندگان داخلی و خانگی، از سوی همکاران خود براى عبور از بحران رکود بودیم و وظیفه خود مى‌دانیم براى تحقق شعار سال و رونق تولید این مسیر، راه را با جدیت بیشترى ادامه دهیم.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان فارس در پایان سخنان خود با گرامیداشت سال رونق تولید و پاسداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام جامعه اصناف، فرارسیدن یکم تیر ماه روز ملی اصناف را به تمامی صنوف و همکاران خود در اتاق‌هاى اصناف و اتحادیه‌هاى صنفى سراسر کشور تبریک گفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی