[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

ترسناک‌ترین نقاط روی زمین را با چشمان خودتان ببینید، روزنامه شیراز نوین

برای هرکسی ممکن است نقاط خاص و محل‌های خاصی ترسناک به نظر برسد و کم پیش می‌آید که عده‌ زیادی متفق‌القول باشند که یک جا ترسناک است و رفتن به آنجا دل شیر می‌خواهد! در این مطلب قصد داریم شما را با چند تا از ترسناک‌ترین نقاط روی زمین آشنا کنیم. نقاطی که حتی تصور اینکه بخواهید در آنجا قدم بگذارید هم سخت است! پس همراهمان باشید.
جزایر مار
همان‌طور که از عنوان مشخص است، این جزیره در برزیل پر از مار است. تقریباً از هر یک تا پنج‌متر مربع در این جزیره، مار یافت می‌شود. البته اگر شما از مار خوشتان بیاید، شاید این فکر به ذهنتان خطور کند که این جزیره، حتماً بهشت است، مگر نه؟ واقعیت این است که این جزیره یکی از ترسناک‌ترین مکان‌‌های دنیاست و به‌طور کلی حضور مردم عادی در این جزیره ممنوع است. این جزیره دارای افعی‌های سرنیزه‌ای طلایی است که ساکنان آنجا با زهر آن‌ها سازگار شده‌اند تا نیازهای جزیره برآورده شود. از سوی دیگر، از آنجا که دور تا دور جزیره را آب احاطه کرده است، لذا به‌ندرت می‌توان طعمه‌ای روی زمین پیدا کرد. بنابراین، تنها طعمه‌ موجود در این جزیره، پرندگان هستند. نکته‌ دیگر اینکه قدرت سم این‌گونه مارها با گذر زمان افزایش یافته است، به‌نحوی‌که سم این‌گونه مارها می‌تواند در کسری از ثانیه پرندگان را از پای درآورند. به‌بیان‌دیگر، آن‌ها قادرند فوراً طعمه را بکشند و حتی گوشت انسان را ذوب کنند.
روستای ناگورو
روستای کوچک ناگورو در کشور ژاپن واقع شده است و می‌توان ادعا کرد که واژه‌ مورمور احتمالاً برگرفته‌ شده از این مکان است. چرا این روستا را بدین نام صدا می‌زنیم؟ خب، تصور کنید در روستایی در حال قدم زدن هستید که اندازه‌ عروسک‌های آن به‌اندازه‌ انسان‌ها هستند و به‌قدری زیادند که نسبت آن‌ها حدود 100 به 1 است. داستان این عروسک‌ها به تسوکیمی آیانو برمی‌گردد که عروسک همسایه‌های خود را پس از مرگ آن همسایه یا ترک آن مکان، می‌ساخت. آنچه وحشت‌آورتر است این است که این عروسک‌ها در مکان‌های مختلفی قرار دارند، گویی که زنده هستند. با این تفاسیر، دوست دارید در مکانی مثل این روستا بخوابید؟
خانه ریدل (معمایی)
این خانه که به نام مالک آن یعنی کارل ریدل نام‌گذاری شده، دارای مالکیت خصوصی بوده و در روستای یستریر، فِرگروندز فلوریدای جنوبی بازسازی شده است. این خانه که متعلق به دوره‌ ویکتوریاست، ابتدا از آن به‌عنوان اتاقی جهت مراسم خاک‌سپاری استفاده می‌شد. حالا این سؤال پیش می‌آید که چرا خانه ریدل آن‌قدر ترسناک است؟ به شبح فکر کن. بله درست است. بسیاری از داستان‌های مربوط به خانه ریدل در این مورد است که این خانه، شبح‌زده است. داستان خانه نیز عجیب‌وغریب است: جوزفین یکی از کارکنان پیشین ریدل‌ها، خود را در اتاق زیرشیروانی خانه حلق‌آویز کرده. از قرار معلوم، جوزفین آن‌قدر از مردان متنفر بوده است که به هرکسی که وارد اتاق زیرشیروانی می‌شده، حمله می‌کرده است. حتی گفته می‌شود در یکی از اتاق‌ها به سر مردی اصابت کرده است و از آن زمان تاکنون، اتاق زیرشیروانی بسیار مخوف‌تر از حد تصور شده است. با این تفاسیر هنوز هم دوست دارید به آنجا بروید؟
تابوت‌‌های آویزان
بله. درست خواندید، تابوت‌های آویزان، آن هم در ارتفاع ارتفاع شش پایی (183 سانتی‌متر) از سطح زمین. ساگادا مکانی در فیلیپین است با رسم و رسومی خاص. در این منطقه، مردگان در تابوت گذاشته می‌شوند و به کناره‌های صخره‌ها آویزان می‌شوند. قدم زدن در چنین قبرستانی قطعاً ترسناک است. حال تصور کنید شب‌هنگام در میان این صخره‌ها قدم بزنید. نکته‌ جالب اینکه این تابوت‌ها توسط همان کسانی ساخته شده‌اند که آنجا را تصرف کرده‌اند.
جنگل آکیگاهارا
جنگل آکیگاهارا که از آن به‌عنوان جنگل خودکشی یاد می‌کنند، در یاماناشی پِرِفکتور ژاپن واقع شده است. همان‌طور که از نام آن مشخص است، این جنگل به جنگل خودکشی معروف شده است و در حقیقت دومین جنگل معروف درزمینه‌ خودکشی است. همه‌‌ چیزهایی که درباره این جنگل گفته می‌شود، حکایت از ترسناک بودن آن دارند. افسانه‌ها این جنگل را به ارواح پلید نسبت می‌دهند و مردم معتقدند که تراکم زیاد درختان سبب می‌شود عده‌ زیادی در آن ناپدید شوند. از سوی دیگر، می‌توان لباس‌ها و نامه‌هایی در این جنگل پیدا کرد که شما را از رفتن به آنجا منع می‌کند. احتمالاً هیچ‌وقت به این جنگل نخواهید رفت. اگر مایلید بیشتر در مورد این مکان بدانید، می‌توانید 15 حقیقت وحشتناک درباره‌ جنگل خودکشی ژاپن را در این مطلب بخوانید.
مزرعه میرتلز
احتمالاً در بین ترسناک‌ترین مکان‌ها در آمریکا، می‌توان از مزرعه‌ شبح‌زده‌ میرتلز در لوئیزیانا نام برد. گفته می‌شود در دو موقعیت مختلف، دوربین‌ها شبح‌هایی را در این منطقه شکار کرده‌اند. یکی از این تصاویر، برده‌ای است که تصویر آن در سال 1992 گرفته شد و دیگری شبح دختری است که نزدیک پنجره خانه ایستاده است. اگر بخواهید، می‌توانید شب را آنجا بمانید. اما آیا واقعاً قصد تجربه کردن ماندن در این مکان را دارید؟
جاده نورث یونگاس
جاده‌های کوهستانی به علت ترس از سقوط، همواره ترسناک هستند. جاده نورث یونگاس با دره‌هایی با ارتفاع حدود چهار و نیم متری، در امتداد جنگل‌های بارانی آمازون با دید محدودی که علت آن بارندگی و مه است، کشیده شده است. علاوه بر این، عرض جاده حدود سه متر و نیم است. پس جای تعجب نیست که این جاده را «جاده مرگ» صدا می‌زنند. 80 کیلومتر رانندگی و ترس از سقوط با این فکر که سالانه حدود 200 تا 300 نفر بر اثر سقوط در دره کشته می‌شوند، واقعاً ترسناک است. حال به این سؤال پاسخ دهید که آیا جرأت رانندگی در این جاده را دارید؟
جهان پر از مکان‌های شگفت‌انگیز و پر رمز و راز است. کشف این مکان‌ها جالب به نظر می‌رسد؛ اما بهتر است همواره ابتدا به ایمنی و سلامت خود فکر کنید. بعید می‌دانیم حاضر باشید قدم به یکی از مکان‌هایی که گفته شد بگذارید!

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی