[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

خوش‌حساب‌ها معاف شدند، روزنامه شیراز نوین

بخشودگی جریم حق بیمه کارفرمایان خوش‌حساب در جهت بهبود فضای کسب و کار و حمایت از کارگران و کارفرمایان برای رونق تولید  اجرا می‌شود. 
به گزارش روابط عمومی‌ اداره کل تأمین اجتماعی فارس، محمد مصلایی با اشاره به نام‌گذاری سال98  به عنوان سال رونق تولید گفت: در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و نیز مساعدت با کارفرمایان خوش‌حساب مدیون که به عللی نتوانسته اند حق بیمه کارگران خود را در موعد مقرر پرداخت نمایند، طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان منطبق بر آیین‌نامه اجرایی ماده 13 قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات در سال 98 مشابه سال گذشته اجرا می‌شود.
سرپرست اداره کل تأمین اجتماعی فارس، هدف از اجرای طرح بخشودگی جرایم را حمایت از کارگران و کمک به کارفرمایان خوش‌حسابی است که در ایجاد بحران و عدم پرداخت حق بیمه مقصر نبوده و نوسانات ارزی و پدیده‌های طبیعی (زلزله و...) منجر به بدهی آنها به سازمان تأمین اجتماعی شده است. وی مهلت برخورداری از تسهیلات این طرح را تا تاریخ 13شهریورماه سال جاری عنوان کرد و افزود: کارفرمایانی که دارای جرایم مربوط به  بدهی‌های قبل از 29 اسفند 1396 هستند، می‌توانند با ارائه مدارک و مستندات ابرازی از جانب سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتحادیه‌ها و فرمانداری و بخشداری‌ها مبنی بر تأیید دلایل وقوع بحران و نامه کمیته رفع موانع تولید نسبت به پرداخت و یا تقسیط بدهی قطعی شده خود اقدام نمایند. مصلایی همچنین در خصوص بدهی کارگاه‌هایی که در سال 97 به علت بروز یکی از موضوع‌های مذکور دچار مشکل شده و مشمول پرداخت جرایم هستند، عنوان کرد: این کارفرمایان تا سه ماه از تاریخ وقوع دلایل ابرازی مهلت دارند نسبت به ارائه مدارک خود به شعب تأمین اجتماعی اقدام و از تسهیلات مقرر در بخشودگی جرایم بهره‌مند شوند. وی تأکید کرد: کارگاه‌های ورشکسته و تعطیل و پیمانکاران مشمول این طرح نیستند.
سرپرست اداره کل تأمین اجتماعی فارس با اشاره به تسهیلات این طرح گفت: چنانچه کارفرمایان توان پرداخت یکجای بدهی خود را نداشته باشند، می‌توانند درخواست تقسیط بدهی خود را به شعبه مربوط ارائه نمایند که در این صورت با تقسیط ١٢، 18، 24، 30، 36 به ترتیب از ١٠٠،  ٨٥، ٧٥ ،٦٠ و٥٠ درصد بخشودگی جرایم برخوردار خواهند شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی