[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۰
  • دوره جدید

توسعه روابط گردشگری با کرواسی ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با اشاره به شرایط تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی‌ ایران، توسعه روابط در زمینه گردشگری را از ظرفیت‌های مناسب جهت تقویت روابط دو کشور در این شرایط دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌‌الله رحیمی ‌در دیدار با دراگو استامبوک، سفیر کشور کرواسی در جمهوری اسلامی ‌ایران با تأکید بر اهمیت کشور کرواسی به عنوان پیوند دهنده تمدن شرق و غرب، اشتراکات متعدد فرهنگی بین دو کشور را زمینه‌ای مناسب برای گسترش روابط دوجانبه برشمرد و افزود: استان فارس با توانمندی‌ها و دارایی‌های مختلف در ابعاد گوناگون تاریخی، فرهنگی، اقتصادی به عنوان ایران کوچک مطرح است.
وی ادامه داد: جنبه‌های فرهنگی و گردشگری مهیا است که دو کشور به عنوان مقدمه توسعه روابط به این جنبه‌ها بپردازند.
دکتر رحیمی ‌با اشاره به ظرفیت‌های استان فارس در حوزه آثار باستانی این آثار را شناسنامه استان برشمرد و افزود: فارس در زمینه فرهنگ، ادب، شعر و هنر نیز در قله قرار دارد و جزء برترین‌های کشور است.  نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه کشور ایران به دنبال صلح با دنیا است، عنوان کرد: ایران همواره به انسانیت ملت‌ها توجه داشته و طی 200 سال گذشته هرگز شروع کننده هیچ نزاع و جنگی نبوده است.
استاندار فارس ادامه داد: جمهوری اسلامی ‌ایران به رغم اینکه خواهان گسترش صلح در میان تمام ملت‌ها وکشورهاست، بر اساس آموزه‌های دینی در برابر ظلم مقاومت می‌کند.
وی با اشاره به شرایط تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ‌ایران، توسعه روابط در زمینه گردشگری را یکی از ظرفیت‌های مناسب در تقویت روابط دو کشور دانست. 
دکتر رحیمی ‌با اشاره به اینکه استان فارس با جمعیت بیش از 4میلیون و 800هزار نفر چهره‌های شاخص و نام‌آوری را طی قرن‌ها پرورش داده است، این امر را نشانگر فرهنگ غنی سرزمین فارس دانست.  
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به ظرفیت و توانمندی‌های استان فارس در حوزه‌های علمی ‌و دانشگاهی، آمادگی استان برای همکاری در این زمینه با کشور کرواسی را اعلام کرد.
وی با اشاره به سخنان سفیر کرواسی در خصوص انجام تحقیقی که به زمینه‌های مشترک زبان‌شناسی و فرهنگی دو کشور می‌پردازد،  پیشنهاد داد کمیته کاری مشترکی بین دانشکده تاریخ شیراز، دانشکده ادبیات و زبان‌شناسی و همچنین گروه مردم‌شناسی دانشگاه شیراز با متولیان این طرح پژوهشی در کرواسی تشکیل شود؛ چرا که این اقدام می‌تواند این پروژه را به پروژه‌ای مفید تبدیل کند.
دراگو استامبوک، سفیر کشور کرواسی در جمهوری اسلامی ‌ایران نیز در این دیدار بر لزوم تقویت روابط دوجانبه تأکید کرد و با اشاره به ویژگی‌های مشترک بین کشور مطبوع خود و استان فارس، از آمادگی کشورش برای تقویت مناسبات خبر داد.
سفیر کشور کرواسی با بیان اینکه این کشور نیز همچون بسیاری از کشورها اعمال تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ‌ایران را ناعادلانه می‌داند، عنوان کرد: باید از هر فرصتی برای گسترش روابط بهره بگیریم و در صورت نبود چنین فرصت‌هایی، به خلق آنها بپردازیم. 
وی همچنین با اشاره به مطابقت‌های فرهنگی کشور کراواسی با استان فارس، پیشنهاد خواهرخواندگی یکی از شهرهای کرواسی با شیراز در آینده را مطرح کرد که این پیشنهاد مورد استقبال استاندار فارس قرار گرفت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی