[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

اجرای جدول‌گذاری، زیرسازی و آسفالت در اراضی جبل دراک، روزنامه شیراز نوین

شهردار منطقه 6 شیراز عنوان کرد: با توجه به جدیدالاحداث بودن بافت محدوده اراضی جبل دراک و نبود امکاناتی نظیر آب، برق، گاز و فاضلاب با هماهنگی با سازمان‌های خدمات‌رسان اجرای عملیات جدول‌گذاری، زیرسازی و آسفالت در دستور کار قرار گرفته است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، مهندس سروی با اشاره به اینکه زیرسازی و آسفالت معابر شهری یکی از مطالبات اصلی شهروندان است، گفت: تاکنون حدود 100هزار متر مربع از معابر عملیات عمرانی معابر اراضی جبل الدراک به پایان رسیده و همچنان ادامه خواهد داشت. وی ایمن‌سازی محوطه بازی کودکان را یکی دیگر از اقدامات شهرداری منطقه 6 دانست و افزود: با نصب وسایل بازی و کف‌پوش‌های مناسب در سطح منطقه، اقدام به ایمن‌سازی و بهبود فضاهای موجود در پارک‌ها کرده‌ایم. شهردار منطقه 6 با بیان اینکه وسایل مذکور بر اساس استاندارد‌های لازم تهیه و نصب شده است، گفت: کف‌پوش‌های نصب شده از جنس لاستیک مخصوص زمین بازی کودکان ساخته شده تا در هنگام استفاده کودکان دچار آسیب نشوند. در حال حاضر نصب وسایل بازی و کف‌پوش در پارک ملت واقع در بلوار شریعتی (معالی‌آباد)، پارک علوی واقع در بلوار میرزای شیرازی، پارک محله‌ای گلدشت و پارک رهگذر به اتمام رسیده و پارک‌های محله منصورآباد و دینکان نیز در دستور کار قرار گرفته است.
سروی ضمن اشاره به عملیات تکمیل مسیر سلامت (پیاده‌راه سلامت حد فاصل تقاطع بصیرت (پل معالی‌آباد)  تا بلوار شاهد، اضافه کرد: عملیات عمرانی این مسیر شامل ایجاد مسیر دوچرخه‌سواری، ایجاد دیوارهای حائل سنگی در مسیرها و ترانشه‌های خطرآفرین (مسیرهای غیرایمن)، کاشت درختان سایه‌دار و گل کاری، اصلاح مسیرهای آبراه و دیگر امکانات ورزشی است.
وی در ادامه گفت: پارک رهگذر با مساحت 15هزار مترمربع با امکاناتی شامل زمین بازی کودکان، آلاچیق و سکوی نشیمن، وسایل ورزشی، کاشت انواع گل‌ها، مسیر دسترسی و پیاده‌رو پارکینگ و سرویس بهداشتی است و امیدواریم با افتتاح این پروژه، شاهد افزایش شور و نشاط شهروندان باشیم.
 شهردار منطقه 6 از اجرای پارک محله‌ای در خیابان ایمان جنوبی کوچه 8 خبر داد و افزود: پارک مذکور با مساحت 5هزار متر مربع در راستای توسعه پارک‌ها و فضای سبز، ارتقای نشاط و آسایش ساکنان با امکاناتی همچون مسیر پیاده‌روی و دوچرخه سواری، ست ورزشی، اجرای پایه‌های روشنایی و مبلمان پارکی با 70 درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی