[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

اتهام عضو شورای شهر شیراز امنیتی است ، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری-گروه خبر
دادستان استان فارس آسیابی با اشاره به خبر اعتصاب غذای حسین سپنتا گفت: بر اساس مستندات، اعتصاب غذای این زندانی که از سوی برخی رسانه‌های معاند منتشر شده بود تکذیب است؛ زیرا فردی که حکم محکومیتش صادر شده و زندانی‌ست، بلاتکلیف محسوب نمی‌شود.
به گزارش خبرنگار شیرازنوین، حیدر آسیابی در نشست خبری تشریح برنامه‌های هفته قوه قضائیه اظهار داشت: خبر اعتصاب غذای یک زندانی در شیراز صحت ندارد؛ زیرا این خبر از سوی رسانه‌های معاند منتشر شده است. جرم سپنتا امنیتی صادر شده و زندانی‌ست، پس بلاتکلیف نیست.
نمایندگان از اظهارنظر غیرکارشناسی پرهیز کنند
 دادستان شیراز نظر به خبر غیررسمی ‌برخی از نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر شیراز مبنی بر نظرات غیرکارشاناسنه افراد غیرمسئول گفت: اتهام حاجتی عضو شورای شهر شیراز، امنیتی است و ارتباطی با توئیت او ندارد. بر همین اساس، شواهد و مدارک از سوی دادگاه وی به تحمل یک سال زندان و دو سال تبعید به طبس محکوم شده است. آسیابی اضافه کرد: برخلاف برخی از اظهارنظرها در خصوص گرفتن عفو و اعطای هرگونه تسهیلاتی به زندانیان، در صلاحیت مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس نیست و فقط دستگاه قضایی می‌تواند در این خصوص ورود کند.
ممانعت از تداوم اکران فیلم‌های هفته سینمای اروپا
دادستان شیراز همچنین ممانعت از تداوم اکران فیلم‌های هفته سینمای اروپا در این کلانشهر را براساس شواهد و مدارک و مستنداتی دانست و گفت: این فیلم‌ها دارای صحنه‌های مستهجنی بود. آسیابی خاطرنشان کرد: موضوع اکران این فیلم‌ها به شکل کاملاً کارشناسانه بررسی و منجر به اخذ تصمیم و توقف اکران فیلم‌ها شد. آسیابی اضافه کرد: گاهی وزارت ارشاد هم یک فیلم را تأیید کرده؛ اما بعد از اکران مانع تداوم نمایش آن می‌شود. همچنین مهر تأیید ارشاد دلیل بر مباح بودن یک فیلم و فعالیت هنری نیست.
مدیرکل پزشکی قانونی استان فارس نیز گفت: سال گذشته 378نفر در استان فارس به دلیل خودکشی فوت کردند که این آمار در مقایسه با سال قبل از آن، حدود 8 درصد افزایش را نشان می‌دهد.
دکتر سعید غلام‌زاده، تعداد افراد فوت شده براثر خودکشی در دو ماه اول امسال در استان فارس را 63 نفر ذکر کرد و یادآور شد که این عدد در مقایسه با سال گذشته تغییر چندانی نداشته است.
مدیرکل پزشکی قانونی فارس با اشاره به اینکه مرگ بر اثر خودکشی در مردان بیشتر از زنان است، گفت: در آمار سال گذشته از جمع 378نفری که اقدام به خودکشی کردند، 286 نفر مرد و مابقی زن بوده‌اند و بیشترین آمار مربوط به گروه سنی 18 تا 30 سال است.
غلام‌زاده در مورد کاهش سن خودکشی در سال‌های اخیر هشدار داد و یادآور شد که کوچکترین فردی که در فارس بر اثر خودکشی فوت کرد، یک دختر کلاس اول راهنمایی بوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی