[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۱
  • دوره جدید

استفاده از خرد جمعی ضامن پیشرفت دانشگاه است، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آئین گرامیداشت روز استاد با بیان اینکه استادان با غلبه بر سختی‌ها در پیشرفت جامعه نقش مؤثری دارند، افزود: وظیفه مهم استادان در کشور، استقامت و پایداری بوده و همه باید برای پیشرفت و سربلندی کشور فکر و تلاش کنیم. به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر علی بهادر معلمی ‌را شغل انبیا خواند و افزود: ما استادان باید به موضوع تعلیم و تربیت اهمیت ویژه‌ای داده و به این حرفه افتخار کنیم. او مراوده‌های علمی ‌استادان را با کشور‌های دیگر بسیار بااهمیت برشمرد و بر خوداتکایی، بدون وابستگی به کشورهای دیگر تأکید کرد و ادامه داد: با توجه به شرایط موجود، لازم است هزینه‌های غیرضروری حذف شود. 
دکتر بهادر به مشارکت استادان در هم‌اندیشی با اعضای هیئت رئیسه و مسئولان دانشگاه تأکید کرده و کمک و نقش استادان را در پیشرفت‌های همه جانبه دانشگاه، بسیار تأثیرگذار دانست و ادامه داد: خرد جمعی، پیشنهادات و تبادل نظر استادان در حفظ و نگهداری استقلال دانشگاه از فشارهای درونی و بیرونی، به دور از جناح‌گرایی بسیار مؤثر است. دکتر بهادر در بخش دیگری از صحبت‌های خود در جمع اساتید دانشگاه، به نقش استادان جوان در حوزه‌های علمی، اهمیت انتقال تجربه استادان پیشکسوت و بازنشسته در ایجاد انگیزه، شور و اشتیاق در جوانان و پیشگیری از بی‌انگیزگی و فرار مغزها اشاره کرد و یأس و ناامیدی را دو موضوع تهدید کننده در امور تحصیلی و دانش برشمرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان ضرورت استفاده از تجارب استادان بازنشسته و پیشکسوت در دانشگاه، اظهار کرد: مقرر شده تا معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه، اقدام به تدوین و چاپ کتابی با محتوای سلسله تجارب استادان بازنشسته و پیشکسوت دانشگاه کند تا دانش و تجربه ای که حاصل سال‌ها تلاش استادان است، به استادان جوان و نسل آینده منتقل شود.
 او همه ارگان‌ها را به همکاری با دانشگاه برای داشتن جامعه‌ای پیشرفته و سالم و همچنین استادان را به تقویت پژوهش‌ها به ویژه پژوهش‌های کاربردی در دانشگاه فراخواند و ابراز امیدواری کرد فعالیت‌های استادان در دانشگاه منشأ خیر و برکت باشد. 
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این مراسم با تبریک به مناسبت روز استاد و آموزش، درباره بسته آینده‌نگاری و مرجعیت علمی ‌در آموزش پزشکی، اهم فعالیت‌های معاونت آموزشی در سال ۹۷ و ۹۸، بسته حرکت به سوی دانشگاه‌های نسل سوم، بسته توسعه فضای آموزشی، بسته ارتقای نظام ارزیابی و آزمون‌های علوم پزشکی، بسته اعتباربخشی مؤسسات و بیمارستان‌های آموزشی، توسعه و ارتقای زیرساخت‌های آموزشی علوم پزشکی و شاخص‌های انتخاب استاد مشاور برگزیده دانشگاه از سوی معاونت آموزشی دانشگاه توضیحاتی ارائه داد. 
دکتر مصباح شمس، دقت استادان را به عنوان الگویی مؤثر در ایجاد انگیزه و امید برای دانشجویان دانست و آن را بسیار مؤثر خواند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی