[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۷
  • دوره جدید

مدیرکل ورزش و جوانان فارس: رکن اصلی توسعه صنعت فوتبال «باشگاه‌ها» هستند، روزنامه شیراز نوین

راستین آنلاین: مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: رکن اصلی توسعه صنعت فوتبال، باشگاه‌ها هستند.
حیدرعلی کامیاب که بعدازظهر یکشنبه در دیدار با سرمربی تیم فوتبال قشقایی شیراز سخن می‌گفت، فوتبال حرفه‌ای را صنعت و فعالیت تجاری دانست و افزود: کشورهای مختلف دنیا از این صنعت برای توسعه همه‌جانبه استفاده می کنند.
وی با اشاره به نقش این ورزش در رشد تولید ناخالص داخلی در برخی کشورها افزود: در کشوری مانند بزریل از محل جمع‌آوری مالیات ۸ میلیارد دلاری در ورزش فوتبال، بسیاری از مشکلات اقتصادی آن کشور سامان‌دهی می شود.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس نگاه به این ورزش را به عنوان صنعت، نگاهی جدید و نوپا در کشور ما دانست و افزود: نمی‌شود ادعا کنیم فوتبال ما حرفه‌ای است؛ اما اعتقاد نداشته باشیم فوتبال یک صنعت است.
کامیاب با بیان اینکه مهم‌ترین عامل در هر صنعت بنگاه‌های آن است، افزود: درصنعت فوتبال باشگاه‌ها به مثابه بنگاه اقتصادی عمل می‌کنند، از همین رو باشگاه‌های حرفه‌ای فوتبال یک بنگاه با کسب و کار ورزش فوتبال و ابزارهای پشتیبان آن به حساب می‌آیند.
وی گفت: با چنین نگاهی، هر باشگاه فوتبال به عنوان بنگاه اقتصادی در پی درآمد بیشتر و هزینه کمتر است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس کسب درآمد از فوتبال را اقدامی طبیعی دانست و افزود: باید بین دلالی و بده‌بستان‌های غیرقانونی در فوتبال با کسب درآمد از محل هزینه کردن خانواده‌ها و جوانان برای رشد و پیشرفت استعدادها تفاوت قائل بود.
کامیاب در بخش دیگری از صحبت‌هایش، حضور رضا عنایتی در صدر کادر فنی تیم فوتبال قشقایی را یک اتفاق خوب ارزیابی کرد و گفت: قشقایی یک تیم مردمی با پشتوانه خوب تماشاچی حتی در شهرهای کوچک کشور است که می‌تواند با برنامه‌ریزی دقیق و دوری از حاشیه‌های ناخواسته، در این فصل یکی از شانس‌های صعود به لیگ برتر باشد.
وی از آمادگی اداره کل ورزش و جوانان برای حمایت این تیم در فصل پیش رو از رقابت‌های لیگ دسته یک فوتبال کشور خبر داد و افزود: همان‌گونه که در فصل پیش از این تیم حمایت کردیم، این فصل نیز با در نظر گرفتن چارچوب‌ها و محدودیت‌های قانونی از این تیم حمایت خواهیم کرد.
برای خوشحال کردن مردم به شیراز آمده‌ام
سرمربی جدید تیم فوتبال قشقایی نیز در این دیدار با ابراز خوشحالی از حضورش در شهر شیراز گفت: از بدو ورود به این شهر، محبت‌های مردم باعث شد بیشترین انرژی مثبت را از هواداران و علاقه‌مندان به فوتبال این شهر جذب کنم.
رضا عنایتی با اشاره به خاطرات خوشش از زمان گذراندن خدمت مقدس سربازی درتیپ 55 هوابرد شیراز افزود: نیت من از قبول مسئولیت در تیم فوتبال قشقایی، کمک به صعود این تیم و خوشحال کردن مردم بود. وی با بیان اینکه از هواردان تیم فوتبال قشقایی و مردم فوتبال‌دوست استان فارس می‌خواهد با همین انرژی و انگیزه این تیم را در طول رقابت‌های این فصل لیگ دسته‌یک فوتبال کشور همراهی کنند، افزود: امیدوارم در این فصل بتوانیم جشن صعود نمایندگان فارس به لیگ برتر را در شهر تاریخی شیراز برگزار کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی