[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۱
  • دوره جدید

رادیو عدالت راه‌اندازی شد، روزنامه شیراز نوین

نشست هم‌اندیشی مدیرکل و معاونان صدا و سیمای فارس با رئیس کل دادگستری استان در راستای آگاهی‌بخشی حقوقی، قضایی، فرهنگی و پیشگیری از وقوع جرم برگزار شد. 
مدیرکل صدا و سیمای فارس در دیدار با حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی، رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید والامقام بهشتی و تبریک هفته قوه قضاییه، از راه‌‌اندازی رادیو عدالت از اول تیرماه خبر داد.
سهرابی گفت: یک رادیو جدید به مجموعه رادیوهای کشور اضافه شد که با فرکانس 5/95مگاهرتز در شیراز قابل دریافت است که از این طریق صدای عدالت را به سراسر کشور و بعد روی ماهواره به سراسر جهان می‌رسانیم و این فرصت خوبی است که بتوانیم به نحو مطلوب از آن استفاده کنیم.
مدیرکل صدا و سیمای فارس با اشاره به این که قریب 300شبکه ماهواره‌ای برعلیه دین و اخلاق و صبر مردم برنامه‌سازی می کنند، گفت: همه ما در شرایط بسیار سختی از نظر رسانه‌ای به سر می‌بریم. دشمنان تمام تلاششان این است که شبهه‌افکنی کنند، ذهنیت مردم را به سمت و سوی خودشان بکشند و امید را از مردم بگیرند.
سهرابی با بیان این که آموزش خانواده در دستور کار صدا و سیما است، گفت: مردم را باید با مسائل جزایی آشنا کرد. رسانه باید در جامعه احساس امنیت ایجادکند. این وظیفه رسانه است که دستگاه قضایی را در کشور مقتدر نشان دهد که موجب ترس و واهمه کسانی شود که می‌خواهند آرامش جامعه را به هم بزنند. امروز با استفاده از ابزار رسانه باید طرحی نو دراندازیم و دستگاه قضایی استان و صدا و سیما با همکاری و همدلی، صدای عدالت و طعم شیرین عدالت را به مردم ولایت مدار استان بچشانند.
مدیرکل صدا و سیمای تصریح کرد: امروز برخورد با دانه‌درشت‌ها بدون مسامحه و بدون مصلحت‌اندیشی یکی از کارهای مهمی است که ما می‌توانیم بر بسیاری از معضلات جامعه فائق بیاییم. حقیقتاً مادامی که ما با این دانه‌درشت‌ها برخورد جدی نداشته باشیم، نمی‌توانیم از مردمی که در یک اتاق شیشه‌ای زندگی 
می‌کنند و خبرها را لحظه‌ای دریافت می‌کنند و از آن طرف هم با برجسته‌سازی رسانه‌های معاند روبرو می‌شوند و با ترفند‌های مختلف یک موضوع کوچک را بزرگ جلوه می دهند، دفاع کنیم.
وی تأکید کرد: پیام در رسانه گران‌ترین محصول است و امروز صرف هزینه‌های گزاف برای راه‌اندازی شبکه‌های مختلف ماهواره‌ای، سرمایه‌گذاری در فضای مجازی به خاطر این است که آنها به خوبی دریافت کردند که تأثیرگذاری رسانه فوق‌العاده بالاست و قبل از این که بخواهند با سخت‌افزارها اهداف جامعه هدفشان را پیاده کنند، با ابزار رسانه تلاش می‌کنند این کار را انجام دهند.
حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی با اشاره به اینکه صدا و سیما می‌تواند برای جلوگیری از فساد در جامعه برنامه‌های خوب، مدون و سریع انجام دهد، گفت: شبکه فارس بسیار گسترده است و تأثیرپذیری زیادی دارد. باید برنامه‌ریزی کرد و هدف‌مند جلو رفت که بتوانیم شهری که نام سومین حرم اهل بیت نام گرفته است در استان به سمت اهداف مقام معظم رهبری سوق دهیم و این کار مستلزم برنامه‌سازی، همدلی و نیاز به کار فرهنگی دقیق دارد.
رئیس کل دادگستری استان فارس برخورد قاطع با فساد که در دستور کار قوه قضاییه است را بسیار امیدبخش توصیف کرد و گفت: برخورد جدی همراه با کار فرهنگی بسیار مؤثر است. با استراتژی و راهکار راهبردی، بیانیه گام دوم تکلیف همه ما برای ادامه مسیر روشن انقلاب معلوم است. در این مهم هیچ توجیهی برای کوتاهی و کم‌کاری وجود ندارد و در این میان، نقش رسانه بسیار ارزشمند و بی‌بدیل است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی