[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۴
  • دوره جدید

آیت‌الله جنتی: بررسی صلاحیت‌ها در انتخابات شورای شهر حساب و کتاب ندارد، روزنامه شیراز نوین

انتخاب: رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: در حال حاضر در مملکت مشکلات عمده‌ای داریم، بحث معیشت و بیکاری دردهایی است که باید برای درمان آن اقدامی کنیم.
آیت‌الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در دومین اجلاسیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری که صبح دیروز آغاز شده، گفت: مجلس خبرگان از بزرگ‌ترین ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران است، زیرا با رهبری و ولایت فقیه سر و کار دارد.
وی افزود: همه باید پابه‌پای رهبری حرکت کنیم، خداوند کسی را در مسئولیت رهبری قرار داد که لیاقت رهبری را دارد و راه امام را با قوت و استقامت ادامه می‌دهد. باید راهش را ادامه دهیم.
رئیس مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: انقلابی بودن یعنی طرح دوستی با دشمن نریختن؛ راه اسلام، راه مبارزه با دشمن است و باید در این صحنه با قدرت پیش رفت.
آیت‌الله جنتی با اشاره به اینکه فتنه 88 برای براندازی اسلام بود، تأکید کرد: در حال حاضر در مملکت مشکلات عمده‌ای داریم، بحث معیشت و بیکاری دردهایی است که باید برای درمان آن اقدامی کنیم.
وی با ابراز «دشمنی با آمریکا را نباید ساده گرفت و نباید اجازه دهیم طرح دوستی با آمریکا بریزند»، اظهار داشت: کشورمان امکانات زیاد دارد، اگر از اینها استفاده کنیم می‌توانیم روی پای خود بایستیم. رئیس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: مردم فتنه‌گران را سر جای خود نشاندند، اما فتنه‌گران که در مسئولیت‌های مختلف هستند، چطور با حزب‌اللهی‌ها برخورد می‌کنند؟
آیت‌الله جنتی با تذکر اینکه باید فتنه‌گران را شناخت و عامل نفوذ تلقی کرد، اما آنها مسئله آشتی ملی را مطرح می‌کنند، گفت: یعنی هر بلایی سر مردم آوردند و الان دنبال کرسی مدیریتی هستند و حالا جایگاه می‌خواهند.
وی افزود: مردم از دست آنها (فتنه‌گران) ناراضی هستند و فتنه‌ای که آنها ایجاد کردند، فراموش نمی‌شود. لذا وظیفه علما و وظیفه خبرگان سنگین‌تر است. رئیس مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: متأسفانه نظارت خوبی بر انتخابات شوراهای شهر نمی‌شود و این مصیبت است و حساب و کتاب ندارد و صلاحیت‌ها به‌خوبی رسیدگی نمی‌شود.
جای برادرمان آقای هاشمی رفسنجانی واقعاً خالی است
جنتی در بخش دیگری از سخنانش با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی گفت: امروز جای برادرمان آقای هاشمی رفسنجانی واقعاً خالی است. ایشان همکار ما و عضو خبرگان بوده‌اند و از قدیمی‌ترین یاران امام به شمار می‌آمدند که به زندان رفتند و شکنجه شدند.
وی با تقدیر از موضع گیری رهبری درباره موضوع آشتی ملی، اظهار کرد: اعضای مجلس خبرگان نیز باید به خوبی شرایط کشور را بشناسند و موضع‌گیری درستی در قبال این شرایط داشته باشند.
رئیس مجلس خبرگان رهبری در پایان گفت: انتخاب رئیس‌جمهور درنهایت به عهده مردم است و این مردم هستند که حق دارند رئیس‌جمهور را انتخاب کنند. بنابراین از همه مردم می‌خواهم در انتخابات شرکت کنند؛ چرا که شرکت مردم نشان دهنده اقتدار نظام اسلامی است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی