[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

تفاهم‌نامه راه‌اندازی کارخانه نوآوری در شیراز منعقد شد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، تفاهم‌نامه ایجاد و راه اندازی کارخانه نوآوری ما بین معاونت علمی ‌و فناوری ریاست جمهوری، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، استانداری فارس و شرکت کارخانجات مخابراتی ایران و شرکت مهد تجارت گستران عطار منعقد شد. 
این تفاهم نامه با هدف تأسیس کارخانه نوآوری با مأموریت جذب شتاب‌دهنده‌ها، استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه الکترونیک، مخابرات و فناوری اطلاعات به امضای نمایندگان طرف‌های مذکور رسیده و مقرر است در محل کارخانجات مخابراتی ایران (آی.تی.ام.سی) راه‌اندازی شود.  دکتر عنایت الله رحیمی ‌در حاشیه انعقاد این تفاهم‌نامه و در دیدار با طرفین این تفاهم نامه، به پتانسیل‌ها و سوابق استان فارس در زمینه آی.تی، آی تی.ام.سی، صنایع الکترونیک و فعالیت دانشگاه شیراز و دانشگاه صنعتی در این زمینه، عنوان کرد: وجود این توانمندی‌ها به معنای این است که باید با حرکتی رو به جلو و پرشتاب به سمت توسعه این حوزه حرکت کنیم. نماینده عالی دولت در استان فارس با تأکید بر اینکه راه اندازی کارخانه نوآوری در استان فارس زمینه فعالیت نخبگان و تحصیل کردگان را فراهم خواهد کرد، اقداماتی از این قبیل را مانعی جدی در مقابل خروج و مهاجرت نخبگان از کشور دانست و عنوان کرد: بی‌تردید نخبگان سرمایه‌های ارزشمند کشور هستند که تقویت آنها و زمینه‌سازی برای به کاری از توانمندی آنها حائز اهمیت است. دکتر رحیمی ‌با اشاره به اینکه بخش‌هایی از مشکلات مجموعه آی. تی . ام. سی با رایزنی و همکاری رفع شده است، ابراز امیدواری کرد راه‌اندازی کارخانه نوآوری در این مجموعه موجب رونق بیشتر آن شود. 
در این جلسه سید ستار ‌هاشمی سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اسماعیل قادری‌فر رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی ‌و فناوری ریاست جمهوری، محمدجعفر صدیق دامغانی‌زاده مشاور وزیر و رئیس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات و فناوری اطلاعات حضور داشتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی