[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

فاصله شیراز-کرمان ۳۵کیلومتر کاهش می‌یابد، روزنامه شیراز نوین

مسافت شیراز به کرمان از طریق محور جدیدالاحداث شیراز- استهبان-نیریز 35 کیلومتر کاهش می‌یابد.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی فارس، مهندس فیروز تکاور مدیر راه و شهرسازی فارس گفت: یک مسیر جدید از کرمان به شیراز از طریق نی ریز - خرامه - شیراز به طول 108 کیلومتر با مشخصات راه و در دست احداث است.
وی خاطرنشان ساخت: احداث 40 کیلومتر از این محور به اتمام رسیده که 36 کیلومتر آن آسفالت شده و 4 کیلومتر دیگر آماده آسفالت است. پیش بینی می‌شود در صورت تأمین قیر تا یک ماه آینده آسفالت آن به اتمام برسد.
مهندس تکاور اذعان داشت: 68 کیلومتر باقی مانده نیز 30کیلومتر آن مطالعات کامل شده و سعی می‌کنیم هم‌زمان با بهره برداری از 40 کیلومتر قطعه جدید به طول 30کیلومتر نیز آغاز شود.
او اضافه کرد: 38 کیلومتر بعدی که قطعه (3) است در دست مطالعه است و انتهای 108 کیلومتر به بزرگراه استهبان - نیریز متصل می‌گردد.
مدیرکل راه و شهرسازی فارس با اشاره به این مطلب که این محور صددرصد احداثی است و کاملاً جاده جدید است، گفت: با توجه به جدیدالاحداث بودن مسیر هیچ گونه نقطه یا نقاط پرحادثه‌ای در این محور وجود ندارد و کاملاً ایمن است.
وی افزود: به دلیل اینکه این محور عمدتاً از حاشیه دریاچه بختگان عبور می‌کند و منطقه‌ای توریستی و تولیدی است، باعث رونق اشتغال و گردشگری می‌شود.
مهندس تکاور اذعان داشت: با توجه به اینکه شهر خرامه نیز در مسیر این محور است و مسیر ترانزیت شرق به غرب می‌شود، باعث توسعه و رونق شهرستان خرامه نیز می‌گردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی