[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

تقاطع‌های هم‌سطح شهری استاندارد‌سازی می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی ‌شهر شیراز از بررسی استاندارد‌سازی تقاطع‌های هم‌سطح شهری در کمیسیون خبر داد.
به گزارش روابط عمومی‌ و امور بین‌الملل شورای اسلامی ‌شیراز، دکتر نواب قائدی با تأکید بر اتخاذ تمهیدات دقیق و کارشناسی برای تقاطع‌های هم‌سطح شهری، خاطرنشان کرد: تقاطع‌های شهری، به ویژه تقاطع‌های هم‌سطح مانند چندراهه‌ها و میادین، نقش مهمی‌ در سیستم حمل و نقل شهری ایفا می‌کنند که عملکرد صحیح آنها نیازمند تأمین زیرساخت‌ها و تجهیزات مورد نیاز است.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی ‌شهر شیراز بر ضرورت ایجاد یک روند واحد برای استاندارد‌سازی تقاطع‌های شهری تأکید کرد. وی ادامه داد: با توجه به عبور ایمن افراد توان‌خواه و دوچرخه‌سواران از این تقاطع‌ها، مقرر شد شهرداری شیراز شیوه‌نامه‌ انواع تقاطع‌های هم‌سطح شهری را با رویکرد ایمن‌سازی، هوشمندسازی، فرهنگ‌سازی و اصلاح رفتار رانندگان به همراه برنامه زمان‌بندی و اجرایی در مدت دو ماه تهیه و به کمیسیون ارائه دهد.
وی افزود: بررسی طرح تدوین شیوه‌نامه‌ ایمنی حمل و نقل دانش‌آموزان نیز در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی ‌شهر شیراز ادامه داد: با اجرای این طرح می‌توان شرایط مطلوبی را برای ایمنی و رفاه هرچه بیشتر دانش‌آموزان به عنوان سرمایه‌های انسانی این شهر ایجاد کرد.
سخنگوی شورای اسلامی ‌شهر شیراز، اقدامات آموزشی در راستای بهبود ایمنی حمل و نقل دانش‌آموزان، فرآیند اجرایی و نظارتی آرام‌سازی محیط اطراف مدرسه، نحوه صدور گواهی صلاحیت رانندگان سرویس مدرسه و نظارت بر فعالیت آنها را از عناصر طرح برشمرد.
دکتر قائدی خاطرنشان کرد: چگونگی نحوه صدور مجوز فعالیت‌ به شرکت‌های تخصصی ارائه‌دهنده خدمات سرویس مدرسه و نظارت بر فعالیت آنها، تعریف دقیق خودروی سرویس مدرسه و الزامات ارتقای کیفیت و ایمنی آنها و ضوابط لازم برای ایمنی دانش‌آموزان توان‌خواه از دیگر موضوع‌های مورد توجه در این طرح است.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی ‌شهر شیراز گفت: مقرر شد شهرداری این شیوه‌نامه را به همراه برنامه عملیاتی، اجرایی و زمان‌بندی در مدت یک ماه تهیه و به کمیسیون عمران حمل و نقل و ترافیک ارائه دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی